"Al-Nasr" futbol klubi bosh murabbiyi Jorje Jezush Krishtianu Ronalduning navbatdagi o‘yinda qatnashmasligi haqida izoh berdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar bermoqda. Ma’lum bo‘lishicha, chorshanba kuni Saudiya Arabistonining "Al-Nasr" klubi Osiyo Chempionlar Ligasi doirasida Turkmanistonning "Arkadag" jamoasiga qarshi maydonga tushadi.
Biroq portugaliyalik tajribali hujumchi Krishtianu Ronaldu bu o‘yinda ishtirok etmaydi. Murabbiy Ronalduning o‘yinda qatnashmasligi sababi sifatida jamoaning zich taqvimini ko‘rsatdi.
Unga ko‘ra, asosiy tarkibdagi bir nechta o‘yinchilar, jumladan, Ronaldu ham, qisqa muddatlik dam oladi. Jezushning so‘zlariga ko‘ra, bu qaror jamoaning keyingi muhim uchrashuvlari uchun futbolchilarning jismoniy tayyorgarligini saqlab qolish maqsadida qabul qilingan.
Murabbiy, shuningdek, Ronalduning bu kabi dam olishi birinchi marta sodir bo‘lmayotganini ta’kidladi. U avval ham Saudiya Arabistonidan tashqarida bo‘lib o‘tgan ayrim o‘yinlarda qatnashmagan.
Eslatib o‘tamiz, Saudiya Arabistoni chempionatidagi navbatdagi "Al-Fateh" va "Al-Nasr" jamoalari o‘rtasidagi o‘yin 14-fevral kuni bo‘lib o‘tadi.

Роналду не сыграет в матче против «Аркадага»
Главный тренер футбольного клуба «Аль-Наср» Жорже Жезуш прокомментировал отсутствие Криштиану Роналду в следующем матче. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. Известно, что в среду клуб «Аль-Наср» из Саудовской Аравии сыграет в рамках Лиги чемпионов Азии против команды из Туркменистана «Аркадаг».
Однако опытный португальский нападающий Криштиану Роналду не примет участия в этом матче. Тренер объяснил отсутствие Роналду плотным графиком команды.
По его словам, несколько игроков основного состава, включая Роналду, получат краткосрочный отдых. По словам Жезуша, это решение принято с целью сохранить физическую форму футболистов для важных предстоящих матчей команды.
Тренер также отметил, что это не первый раз, когда Роналду получает такой отдых. Ранее он уже пропускал некоторые матчи, проходившие за пределами Саудовской Аравии.
Напомним, следующий матч чемпионата Саудовской Аравии между командами «Аль-Фатех» и «Аль-Наср» состоится 14 февраля.