Rossiya va Mali o‘yini haqida rasmiy tasdiq yo‘q
So‘nggi kunlarda ommaviy axborot vositalarida Rossiya terma jamoasi bahor oylarida Mali terma jamoasi bilan o‘rtoqlik uchrashuvi o‘tkazishi mumkinligi haqida xabarlar tarqaldi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ammo hozircha Rossiya futbol ittifoqi bu ma’lumotni rasman tasdiqlamagan. Bu haqda "euro-football.ru" sayti xabar berdi.
Mali milliy jamoasi bosh murabbiyi Tom Sainstfit ushbu masala yuzasidan o‘z fikrini bildirdi. Murabbiyning aytishicha, hozircha u mazkur o‘yin bo‘yicha rasmiy tasdiq olmagan.
Uchrashuv bo‘lib o‘tishi ehtimoli borligi haqida gap-so‘zlar mavjud, biroq hozircha aniq ma’lumot yo‘q. Manbalarga ko‘ra, Rossiya va Mali terma jamoalari 27 mart kuni Krasnodar shahrida o‘rtoqlik uchrashuvini o‘tkazishi mumkinligi haqida xabarlar berilgan edi.
Ammo bu ma’lumot ham hali rasmiy tasdiqlanmagan. Ma’lumot uchun, Rossiya terma jamoasi so‘nggi to‘rt yil davomida UEFA va FIFA sanksiyalari ostida qolmoqda.
Shu sababli ular xalqaro turnirlarda qatnasha olmayapti va faqat o‘rtoqlik uchrashuvlarini o‘tkazish imkoniga ega.

Россия и Мали игра официально не подтверждены
В последние дни в средствах массовой информации появились сообщения о том, что сборная России может провести товарищеский матч со сборной Мали весной. Об этом сообщает Zamin.uz.
Однако пока Российский футбольный союз официально не подтвердил эту информацию. Об этом сообщает сайт "euro-football.ru".
Главный тренер национальной сборной Мали Том Сайнстфит высказался по этому вопросу. По словам тренера, пока он не получил официального подтверждения по этому матчу.
Существуют слухи о возможном проведении встречи, но точной информации пока нет. По данным источников, сообщалось, что сборные России и Мали могут провести товарищеский матч 27 марта в Краснодаре.
Однако эта информация также пока не подтверждена официально. Для справки, сборная России находится под санкциями УЕФА и ФИФА уже последние четыре года.
По этой причине они не могут участвовать в международных турнирах и имеют возможность проводить только товарищеские матчи.