Markinyos Saudiya emas, Qatar taklifini o‘rganmoqda
Braziliyalik futbolchi Markinyos Saudiya Arabistoniga ko‘chib o‘tishni rejalashtirmayapti, ammo Qatar variantini ko‘rib chiqishga tayyor. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda Fransiyaning L’Equipe nashri xabar berdi. Manbaning ma’lumotiga ko‘ra, Markinyos Saudiya Arabistonidan farqli o‘laroq, Qatardagi taklifni jiddiy o‘rganishga tayyorligini bildirgan.
31 yoshli himoyachi 2013 yildan beri Fransiyaning PSJ jamoasida faoliyat yuritib kelmoqda. U bu klubda uzoq yillar davomida ishonchli o‘yin ko‘rsatib kelayotgan tajribali futbolchilardan biri hisoblanadi.
Hozirda PSJ tarkibida undan ko‘proq vaqt o‘ynagan futbolchi yo‘q. Markinyos o‘z faoliyatini Braziliyada «Korintians» klubida boshlagan.
Keyinchalik u Italiya chempionatida «Roma» jamoasi safida ham to‘p surgan. Bundan tashqari, u Braziliya terma jamoasi tarkibida 95 ta uchrashuvda maydonga tushib, o‘zining yuqori saviyali o‘yinlari bilan muxlislar e’tirofiga sazovor bo‘lgan.

Markinyos не Саудовская Аравия, а Катар рассматривает предложение
Бразильский футболист Маркиньос не планирует переезжать в Саудовскую Аравию, но готов рассмотреть вариант с Катаром. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает французское издание L'Equipe. По информации источника, Маркиньос, в отличие от Саудовской Аравии, выразил готовность серьезно изучить предложение из Катара.
31-летний защитник с 2013 года выступает за французский клуб ПСЖ. Он считается одним из опытных футболистов, которые долгое время показывают надежную игру в этой команде.
В настоящее время в составе ПСЖ нет игроков, которые провели на поле больше времени, чем он. Маркиньос начал свою карьеру в бразильском клубе «Коринтианс».
Позже он также выступал в итальянском чемпионате за команду «Рома». Кроме того, он провел 95 матчей за сборную Бразилии, заслужив признание болельщиков своими высококлассными выступлениями.