Rossiya va Mali o‘rtasidagi o‘yin hali tasdiqlanmadi
Kecha ommaviy axborot vositalarida Rossiya terma jamoasi bahor faslida Mali terma jamoasiga qarshi o‘rtoqlik uchrashuvi o‘tkazishi mumkinligi haqida xabarlar tarqaldi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ammo hozircha Rossiya futbol ittifoqi ushbu ma’lumotni rasman tasdiqlamagan. Bu haqda euro-football.ru sayti xabar berdi.
Mali terma jamoasi bosh murabbiyi Tom Sainfiet mazkur o‘yin yuzasidan o‘z fikrlarini bildirdi. Uning ta’kidlashicha, Rossiyaga qarshi o‘rtoqlik uchrashuvi o‘tkazilishi haqida ma’lumot mavjud bo‘lsa-da, hozircha bu masalada rasmiy tasdiq olinmagan.
Murabbiyning so‘zlariga ko‘ra: "Bizda o‘yin bo‘lishi ehtimoli borligi haqida xabarlar bor, biroq hozircha aniq bir narsa deyish qiyin", — deb uning so‘zlarini "Match TV" nashri keltirgan. Avvalroq Rossiya va Mali o‘rtasidagi o‘rtoqlik uchrashuvi 27 mart kuni Krasnodar shahrida o‘tkazilishi mumkinligi haqida xabarlar tarqalgan edi.
Eslatib o‘tamiz, Rossiya terma jamoasi oxirgi to‘rt yil davomida UEFA va FIFA tomonidan qo‘yilgan sanksiyalar sababli faqat o‘rtoqlik o‘yinlarida qatnashib kelmoqda.

Игра между Россией и Мали ещё не подтверждена
Вчера в средствах массовой информации появились сообщения о том, что сборная России может провести товарищеский матч против сборной Мали весной. Об этом сообщил Zamin.uz.
Однако пока Российский футбольный союз официально не подтвердил эту информацию. Об этом сообщает сайт euro-football.ru.
Главный тренер сборной Мали Том Сайнфьет высказал свое мнение по поводу этой игры. По его словам, хотя есть информация о проведении товарищеского матча против России, официального подтверждения пока нет.
По словам тренера: «Есть сообщения о возможном проведении матча, но пока сложно сказать что-то определенное», — приводит его слова издание "Match TV". Ранее появлялись сообщения о том, что товарищеский матч между Россией и Мали может состояться 27 марта в Краснодаре.
Напомним, что сборная России в последние четыре года из-за санкций, наложенных UEFA и FIFA, участвует только в товарищеских матчах.