Bu haqda klub rasmiy bayonot berdi. Endilikda Delgado klub prezidenti Xuan Rikelme bilan birgalikda ishlaydi.
Ularning asosiy vazifasi klub tarkibini kuchaytirish bo‘lib, yaqin transfer mavsumida faol harakatlar amalga oshirilishi kutilmoqda. Bu haqida euro-football.ru xabar berdi.
Marselo Delgado futbolchi sifatida ham boy tajribaga ega. U 1995–2002 yillar davomida Argentina terma jamoasi safida 18 ta o‘yin o‘tkazgan.
Shuningdek, u 1998 yilgi Jahon chempionatida ham qatnashgan. 2003 yilda esa Libertadores Kubogida eng yaxshi to‘purar unvoniga ega bo‘lgan.
Bu muvaffaqiyatni Braziliyaning «Santos» klubi hujumchisi Rikardo Oliveyra bilan birgalikda qayd etgan. Mazkur tayinlov klubning kelajakdagi rejalari uchun muhim qadam bo‘lib, yangi sport direktori va prezidentning hamkorligi jamoaning muvaffaqiyatiga xizmat qilishi kutilmoqda.

Известный аргентинский клуб «Бока Хуниорс» назначил Марсело Дельгадо на должность спортивного директора. Об этом сообщил Zamin.uz.
Об этом заявил официальный представитель клуба. Теперь Дельгадо будет работать вместе с президентом клуба Хуаном Рикельме.
Их основная задача — усиление состава клуба, и ожидается активная деятельность в ближайшее трансферное окно. Об этом сообщает euro-football.ru.
Марсело Дельгадо также обладает богатым опытом в качестве футболиста. В период с 1995 по 2002 год он провёл 18 матчей за сборную Аргентины.
Кроме того, он принимал участие в чемпионате мира 1998 года. В 2003 году он стал лучшим бомбардиром Кубка Либертадорес.
Этот успех он разделил с нападающим бразильского клуба «Сантос» Рикардо Оливейрой. Это назначение является важным шагом для будущих планов клуба, и ожидается, что сотрудничество нового спортивного директора и президента будет способствовать успехам команды.