Antonio Kassano "Milan" o‘yin uslubini keskin tanqid qildi
U o‘zining fikrlarida "Milan" jamoasini bir necha yillardan buyon tanqid qilib kelayotganini va hozirgi holatda ham jamoaning o‘yinida ijobiy o‘zgarishlar ko‘rinmayotganini ta’kidladi. Bu haqda euro-football.ru xabar berdi.
Kassano fikriga ko‘ra, "Milan" joriy mavsumda faqatgina uchta o‘yinda munosib o‘yin namoyish etgan: "Bolonya"ga qarshi ikki uchrashuv va "Udineze" bilan bo‘lgan bir bahsda. U shuningdek, jamoaning o‘yin uslubi haqida aniq bir g‘oya yo‘qligini qayd etdi.
Kassano boshqa klublarda bunday tizim mavjudligini ta’kidladi, ammo "Milan" maydonda go‘yo 1980-yillar futbolini namoyish qilayotgandek taassurot qoldirayotganini aytdi. Bu fikrlar pianetamilan.it nashrida ham keltirilgan.
Hozirgi vaqtda "Milan" A seriyasi turnir jadvalida ikkinchi o‘rinda bormoqda. Jamoa chorshanba kuni "Komo" klubiga qarshi navbatdagi o‘yinini o‘tkazishi rejalashtirilgan.

Антонио Кассано резко раскритиковал стиль игры "Милана"
Бывший нападающий итальянской Серии А Антонио Кассано резко раскритиковал футбольный клуб «Милан». Об этом сообщает Zamin.uz.
Он отметил, что уже несколько лет критикует команду «Милан» и до сих пор не видит положительных изменений в игре коллектива. Об этом сообщает euro-football.ru.
По мнению Кассано, «Милан» в текущем сезоне достойно сыграл лишь в трёх матчах: двух против «Болоньи» и одном против «Удинезе». Он также отметил отсутствие чёткой идеи в игровом стиле команды.
Кассано подчеркнул, что в других клубах существует такая система, но «Милан» на поле производит впечатление, будто демонстрирует футбол 1980-х годов. Эти мысли также были опубликованы в издании pianetamilan.it.
В настоящее время «Милан» занимает второе место в турнирной таблице Серии А. Команда планирует провести следующий матч в среду против клуба «Комо».