Jonas Urbig «Bavariya» darvozasini yana qo‘riqlaydi
Myunxenning «Bavariya» klubi zaxira darvozaboni hisoblangan Jonas Urbig yana asosiy tarkib darvozasini qo‘riqlashi kutilmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Jamoaning birinchi raqamli darvozaboni Manuel Noyer jarohati tufayli safdan chiqqan. Urbig esa mavsum davomida bir necha bor maydonga tushib, o‘zini ishonchli darvozabon sifatida ko‘rsatishga muvaffaq bo‘lgan.
Bu haqda euro-football.ru sayti xabar bermoqda. Jonas Urbigning so‘zlariga ko‘ra, u «Bavariya»da tajribali darvozabon Manuel Noyerdan ko‘p narsani o‘rganmoqda.
U shunday deydi: «Noyerdan juda ko‘p bilim olaman. Bundan tashqari, tarkibdagi o‘rin uchun Noyerdek kuchli raqib bilan raqobatlashish o‘zi katta motivatsiya bo‘ladi».
Ushbu fikrlar derbyderbyderby.it saytida keltirilgan. Hozirda «Bavariya» Germaniya Bundesligasida turnir jadvalida ishonchli peshqadamlikni saqlab turibdi.
Kelayotgan dam olish kunlari myunxenliklar navbatdagi turda o‘z maydonida «Ayntraxt» klubini qabul qilishga tayyorgarlik ko‘rmoqda.

Jonas Urbig снова будет охранять ворота «Баварии»
Ожидается, что Йонас Урбиг, являющийся запасным вратарём клуба «Бавария» из Мюнхена, снова будет защищать ворота основной команды. Об этом сообщает Zamin.uz.
Первый номер команды, вратарь Мануэль Нойер, выбыл из-за травмы. Урбиг же в течение сезона несколько раз выходил на поле и сумел проявить себя как надёжный вратарь.
Об этом сообщает сайт euro-football.ru. По словам Йонаса Урбига, он многому учится у опытного вратаря Мануэля Нойера в «Баварии».
Он говорит: «Я получаю много знаний от Нойера. Кроме того, конкуренция с таким сильным соперником, как Нойер, за место в составе — это большая мотивация».
Эти слова приведены на сайте derbyderbyderby.it. В настоящее время «Бавария» уверенно лидирует в турнирной таблице Бундеслиги Германии.