Xvicha Kvaratsxeliya Chempionlar ligasida antirekord o‘rnatdi
PSJ futbolchisi Xvicha Kvaratsxeliya Chempionlar ligasi doirasida "Monako" jamoasiga qarshi o‘yinda o‘zining muvaffaqiyatsiz natijasi bilan esda qoldi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar bermoqda. Mazkur uchrashuv pley-off yo‘llanmasi uchun stikov bosqichining birinchi o‘yini bo‘lib, unda PSJ 3:2 hisobida irodali g‘alabaga erishdi.
25 yoshli futbolchi Xvicha Kvaratsxeliya maydonda 69 daqiqa davomida harakat qildi, ammo gol urishga yoki golli uzatma berishga muvaffaq bo‘lmadi. Opta Sports ma'lumotlariga ko‘ra, Kvaratsxeliya ushbu o‘yinda "Monako" darvozasiga 8 marta zarba yo‘llagan.
Biroq hech biri aniq natija bermagan va bu holat Chempionlar ligasi tarixida antirekord sifatida qayd etildi. Ushbu ko‘rsatkich 2003 yildan beri yuritilayotgan statistikaga ko‘ra, avval "Arsenal"ning sobiq hujumchisi Tyerri Anriga tegishli edi.
Anri bunday muvaffaqiyatsizlikni ikki marta boshdan kechirgan — 2004 yilda "Chelsi"ga va 2006 yilda CSKAga qarshi o‘yinlarda. Joriy mavsumda Xvicha barcha musobaqalarda 30 ta o‘yinda maydonga tushib, 8 ta gol urgan va 6 ta golli uzatma bergan.

Хвича Кварацхелия установил антирекорд в Лиге чемпионов
Футболист ПСЖ Хвича Кварацхелия запомнился своим неудачным результатом в матче Лиги чемпионов против команды "Монако". Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. Эта встреча была первым матчем стыкового этапа за путёвку в плей-офф, в котором ПСЖ одержал волевую победу со счётом 3:2.
25-летний футболист Хвича Кварацхелия провёл на поле 69 минут, но не сумел забить гол или сделать результативную передачу. По данным Opta Sports, Кварацхелия в этом матче нанес 8 ударов по воротам "Монако".
Однако ни один из них не привёл к результату, и этот факт был зафиксирован как антирекорд в истории Лиги чемпионов. Согласно статистике, ведущейся с 2003 года, ранее этот показатель принадлежал бывшему нападающему "Арсенала" Тьерри Анри.
Анри дважды сталкивался с такой неудачей — в матчах против "Челси" в 2004 году и ЦСКА в 2006 году. В текущем сезоне Хвича сыграл во всех турнирах 30 матчей, забил 8 голов и отдал 6 результативных передач.