Ronaldu «Al-Nasr»da qolishi yoki ketishi mavhum.
Shunga qaramay, yozgi transfer mavsumida portugaliyalik futbolchi boshqa klubga o‘tishi ehtimoli borligi haqida xabarlar tarqalmoqda. Bu haqda euro-football.ru sayti ma’lumot berdi.
Manbalarga ko‘ra, Ronalduning agenti Jorje Mendes Yevropaning bir qator yetakchi klublariga murojaat qilib, 41 yoshli futbolchini o‘z tarkiblariga qo‘shishni taklif qilmoqda. Avvalroq ommaviy axborot vositalarida Ronaldu «Manchester Yunayted»dan ketganidan keyingi nizolar sababli Mendes bilan hamkorlikni to‘xtatgani haqida xabarlar chiqqan edi.
Biroq Transfermarkt ma’lumotlariga ko‘ra, futbolchi hanuz Mendes agentligining mijozlari qatorida qolmoqda. Eslatib o‘tamiz, Ronaldu va «Al-Nasr» o‘rtasidagi amaldagi shartnoma 2027 yilning o‘rtalarigacha davom etadi.
Shu sababli, uning transferi yuzasidan muzokaralar qanchalik muvaffaqiyatli bo‘lishi vaqt ko‘rsatadi.

Роналду остается или уходит из «Аль-Насра» — неопределенно
Криштиану Роналду решил разногласия с клубом «Аль-Наср» из Саудовской Аравии и вернулся на поле. Об этом сообщает Zamin.uz.
Тем не менее, в летнее трансферное окно распространяются слухи о возможном переходе португальского футболиста в другой клуб. Об этом сообщает сайт euro-football.ru.
По данным источников, агент Роналду Жорже Мендеш обратился к ряду ведущих европейских клубов с предложением включить 41-летнего футболиста в их состав. Ранее в СМИ сообщалось, что Роналду прекратил сотрудничество с Мендешем из-за разногласий после ухода из «Манчестер Юнайтед».
Однако, согласно данным Transfermarkt, футболист по-прежнему остаётся клиентом агентства Мендеша. Напомним, что действующий контракт Роналду с «Аль-Насром» рассчитан до середины 2027 года.