Del Piero: Bastonining kechirim so‘rashi olijanoblikdir
Bastoni jamoalar o‘rtasidagi so‘nggi uchrashuvda "Yuventus" futbolchisi Pyer Kalulyuning maydondan chetlatilishidan keyin o‘zini noo‘rin tutgani uchun uzr so‘ragan edi. Bu haqda euro-football.ru xabar berdi.
Del Pyeroning fikricha, Bastonining kechirim so‘rashi uning to‘g‘ri yo‘lni tanlaganini ko‘rsatadi. "Bu juda yaxshi ish.
O‘sha voqeani tahlil qilib, o‘z xatosini tan olishga qaror qilgani uning olijanob xatti-harakati hisoblanadi. Hech kim mukammal emas, ammo xatolardan saboq olib, o‘z ustida ishlash orqali yanada yaxshiroq inson bo‘lish mumkin", — dedi Del Piero.
Ushbu fikrlarni TuttoJuve e’lon qildi. Ma’lumot uchun, "Inter" va "Yuventus" o‘rtasidagi so‘nggi uchrashuv o‘tgan hafta oxirida bo‘lib o‘tdi.

Дель Пьеро: Извинение клюшки — это благородство
Бывший футболист туринского "Ювентуса" Алессандро Дель Пьеро прокомментировал извинения защитника "Интера" Алессандро Бастони. Об этом сообщает Zamin.uz.
Бастони извинился за своё неподобающее поведение после удаления игрока "Ювентуса" Пьера Калугу в последнем матче между командами. Об этом сообщает euro-football.ru.
По мнению Дель Пьеро, извинения Бастони показывают, что он выбрал правильный путь. "Это очень хороший поступок.
Решение проанализировать произошедшее и признать свою ошибку — это благородный поступок. Никто не совершенен, но, извлекая уроки из ошибок и работая над собой, можно стать лучше", — сказал Дель Пьеро.
Эти слова были опубликованы TuttoJuve. Для справки, последний матч между "Интером" и "Ювентусом" состоялся в конце прошлой недели.