Del Pyero: Bastonining uzr so‘rashi hurmatga loyiq
Bastoni jamoalar o‘rtasidagi so‘nggi uchrashuvda «Yuventus» futbolchisi Pyer Kalulyu maydondan chetlatilgan paytda o‘zini keskin tarzda tutib, buni haddan tashqari nishonlagani uchun tanqidga uchragan edi. Bu holat futbol jamoatchiligi orasida keng muhokama qilingan.
Del Pyeroning so‘zlariga ko‘ra, Bastonining uzr so‘rashi ijobiy qadam bo‘lib, bu uning vaziyatni to‘g‘ri baholaganini ko‘rsatadi. U shuningdek, inson mukammal bo‘lolmasligini va aynan xatolar orqali tajriba orttirib, yaxshilanish mumkinligini ta’kidladi.
Sobiq futbolchi Bastonining bu harakati hurmatga loyiq ekanini qayd etdi. Ma’lumki, «Inter» va «Yuventus» o‘rtasidagi o‘yin o‘tgan dam olish kunlari bo‘lib o‘tgan.
Uchrashuvda safarda o‘ynagan «Yuventus» 2:3 hisobida mag‘lubiyatga uchradi. Bu voqea futbol ixlosmandlari orasida katta rezonans uyg‘otdi.

Дель Пьеро: Извинения клюшки заслуживают уважения
Бывший футболист туринского «Ювентуса» Алессандро Дель Пьеро прокомментировал извинения защитника миланского «Интера» Алессандро Бастони. Об этом сообщает Zamin.uz.
Бастони подвергся критике за чрезмерную реакцию во время последнего матча между командами, когда футболист «Ювентуса» Пьер Калюлю был удалён с поля. Этот инцидент вызвал широкий резонанс в футбольном сообществе.
По словам Дель Пьеро, извинения Бастони — это позитивный шаг, который показывает, что он правильно оценил ситуацию. Он также подчеркнул, что человек не может быть идеальным и именно через ошибки приобретается опыт и происходит улучшение.
Бывший футболист отметил, что поступок Бастони заслуживает уважения. Известно, что матч между «Интером» и «Ювентусом» прошёл в минувшие выходные.
Встреча завершилась поражением «Ювентуса» на выезде со счётом 2:3. Это событие вызвало большой резонанс среди футбольных болельщиков.