Krishtianu Ronaldu Saudiya Arabistonining «Al-Nasr» klubi bilan kelishmovchiliklarni hal qilganidan so‘ng, yana maydonga qaytdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Shunga qaramay, yozgi transfer oynasida portugaliyalik futbolchining yangi klubga o‘tishi ehtimoli hanuz muhokamada qolmoqda. Bu haqda *euro-football.ru* xabar bergan.
The Touchline nashrining ma’lumotiga ko‘ra, Ronalduning agenti Jorje Mendesh bir nechta Yevropa grand klublari bilan aloqaga chiqib, 41 yoshli tajribali hujumchini tarkibga qo‘shishni taklif qilmoqda. Bu futbolchining Yevropa maydonlariga qaytishi ehtimolini oshiradi.
Shuni ham ta’kidlash joizki, avvalroq ommaviy axborot vositalarida Ronaldu «Manchester Yunayted»dan ketganidan keyin agent Mendesh bilan hamkorlikni to‘xtatgani haqida xabarlar tarqalgan edi. Ammo Transfermarkt ma’lumotlariga ko‘ra, Krishtianu hozirga qadar Mendesh agentligining mijozi sifatida ro‘yxatga olingan.
Eslatib o‘tamiz, Ronalduning «Al-Nasr» bilan amaldagi shartnomasi 2027 yilning o‘rtalarigacha amal qiladi. Shu sababli, uning yozgi transfer oynasida yangi jamoaga o‘tishi uchun klub bilan kelishuv zarur bo‘ladi.

Роналду может вернуться в Европу? Агент ищет варианты
Криштиану Роналду вернулся на поле после урегулирования разногласий с клубом «Аль-Наср» из Саудовской Аравии. Об этом сообщает Zamin.uz.
Тем не менее, вероятность перехода португальского футболиста в новый клуб в летнее трансферное окно все еще обсуждается. Об этом сообщает *euro-football.ru*.
По информации издания The Touchline, агент Роналду Жорже Мендеш связался с несколькими ведущими европейскими клубами, предлагая включить 41-летнего опытного нападающего в состав. Это увеличивает вероятность возвращения футболиста на европейские поля.
Также стоит отметить, что ранее в СМИ распространялись сообщения о том, что Роналду прекратил сотрудничество с агентом Мендешем после ухода из «Манчестер Юнайтед». Однако, согласно данным Transfermarkt, Криштиану до сих пор числится клиентом агентства Мендеша.
Напомним, что действующий контракт Роналду с «Аль-Насром» действует до середины 2027 года. Поэтому для перехода в новую команду в летнее трансферное окно потребуется договоренность с клубом.