Rossiya va Mali o‘rtasida o‘rtoqlik o‘yini kutilmoqda
Mart oyida Rossiya terma jamoasi Mali bilan o‘rtoqlik uchrashuvi o‘tkazishi mumkinligi haqida xabar berildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu borada tajribali murabbiy Yuriy Semin o‘z fikrlarini bildirib o‘tdi. Uning ta’kidlashicha, bunday o‘yin tashkil etishda eng muhim jihat — Mali terma jamoasining eng kuchli tarkibda maydonga tushishini kafolatlash hisoblanadi.
Semin Mali terma jamoasida Yevropa chempionatlarida ishtirok etadigan tajribali va yuqori saviyadagi futbolchilar borligini ta’kidladi. Murabbiyga ko‘ra, agar Mali to‘liq tarkibda o‘ynasa, bu Rossiya terma jamoasining hozirgi darajasini aniq baholash imkonini beradi.
Shu bilan birga, Rossiya futbol ittifoqi yaqin yig‘in uchun raqiblar ro‘yxatini hali rasman e’lon qilmagan. Shuni ham ta’kidlash kerakki, UEFA va FIFA tomonidan qo‘yilgan sanksiyalar sabab Rossiya terma jamoasi hozirda faqat o‘rtoqlik uchrashuvlarida maydonga tushishi mumkin.
Ushbu holat Rossiya futboli uchun muhim sinov bo‘lib, jamoaning imkoniyatlarini real baholashga xizmat qilishi kutilmoqda. Manba: euro-football.ru