Bastoni so‘nggi o‘yinlardan birida "Yuventus" futbolchisi Per Kalulyu maydondan chetlatilgani paytida hissiyotlarini ochiq ifoda etgan edi. Ushbu holat haqida euro-football.ru xabar bergan.
Del Pyero Bastonining ushbu harakati haqida quyidagicha izoh berdi: "Bu qaror to‘g‘ri. Futbolchi o‘z xatosini tan olib, uni to‘g‘rilashga harakat qilgani albatta ijobiy baholanadi.
Hech kim ideal emas, lekin xatolarni tan olish va ulardan saboq olish insonni yanada kuchliroq qiladi." Bu fikrni TuttoJuve nashri ham tasdiqlagan. Ma’lum qilinishicha, "Inter" va "Yuventus" o‘rtasidagi mazkur uchrashuv o‘tgan dam olish kunlari bo‘lib o‘tgan.
Turin jamoasi safarda 2:3 hisobida mag‘lubiyatga uchragan. Ushbu o‘yin futbolchilar orasidagi hissiy holatni yanada keskinlashtirgan bo‘lsa-da, Bastonining uzr so‘rashi ko‘pchilik tomonidan ijobiy baholandi.

Дель Пьеро положительно оценил извинения Бастони
Бывший нападающий команды "Ювентус" Алессандро Дель Пьеро высказался по поводу извинений защитника "Интера" Алессандро Бастони. Об этом сообщает Zamin.uz.
Бастони в одном из последних матчей открыто выразил свои эмоции, когда игрок "Ювентуса" Пер Кальюлю был удалён с поля. Об этом сообщил euro-football.ru.
Дель Пьеро прокомментировал поступок Бастони следующим образом: "Это правильное решение. Футболист, признавая свою ошибку и пытаясь её исправить, безусловно заслуживает положительной оценки.
Никто не идеален, но признание ошибок и извлечение из них уроков делает человека сильнее." Это мнение также подтвердило издание TuttoJuve. Сообщается, что встреча между "Интером" и "Ювентусом" прошла в минувшие выходные.
Команда из Турина потерпела гостевое поражение со счётом 2:3. Хотя эта игра ещё больше обострила эмоциональное состояние игроков, извинения Бастони были положительно восприняты многими.