Rossiya va Mali o‘rtasida o‘rtoqlik o‘yini rejalashtirilmoqda
CSKA klubining sobiq bosh murabbiyi va Rossiya terma jamoasi bilan ishlagan Valeriy Gazzaev Rossiya terma jamoasining Mali bilan o‘rtoqlik uchrashuvi o‘tkazishi mumkinligi haqida fikr bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu uchrashuv joriy yil mart oyida tashkil etilishi ehtimoli mavjud. Bu haqda euro-football.ru xabar berdi.
Gazzaevning so‘zlariga ko‘ra, Rossiya futbol ittifoqi jamoaga munosib raqib topish uchun barcha imkoniyatlarni ishga solmoqda. U Mali terma jamoasining FIFA reytingida yuqori o‘rinda ekanini va tarkibida malakali futbolchilar borligini ta’kidladi.
Shuningdek, hozirgi cheklovlar sharoitida Mali kabi jamoa bilan o‘yin o‘tkazish Rossiya terma jamoasi uchun foydali tajriba bo‘lishini qo‘shimcha qildi. Mali terma jamoasi FIFA reytingida 54-o‘rinni egallab turibdi.
Jamoaning murabbiyi Tom Sainfit yaqinda bergan intervyusida Rossiya terma jamoasi bilan o‘rtoqlik uchrashuvi bo‘yicha muzokaralar olib borilganini tasdiqladi. Ammo u hali uchrashuvning o‘tkazilishi yuzasidan to‘liq ishonch yo‘qligini ham ma’lum qildi.

Между Россией и Мали планируется товарищеский матч
Бывший главный тренер клуба ЦСКА и работавший с национальной сборной России Валерий Газзаев высказался о возможном проведении товарищеского матча сборной России с Мали. Об этом сообщает Zamin.uz.
Есть вероятность, что этот матч состоится в марте текущего года. Об этом сообщает euro-football.ru.
По словам Газзаева, Российский футбольный союз прилагает все усилия, чтобы найти достойного соперника для команды. Он отметил, что сборная Мали занимает высокое место в рейтинге ФИФА и в её составе есть квалифицированные футболисты.
Также он добавил, что проведение матча с командой, такой как Мали, в нынешних условиях ограничений будет полезным опытом для сборной России. Сборная Мали занимает 54-е место в рейтинге ФИФА.
Тренер команды Том Сейнфит в недавнем интервью подтвердил, что ведутся переговоры о товарищеском матче с российской сборной. Однако он также сообщил, что пока нет полной уверенности в проведении встречи.