U klub prezidenti Xuan Rikelme bilan birgalikda ishlaydi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Klub tarkibini kuchaytirish zarurati borligi qayd etilmoqda. Shu sababli, Delgado va Rikelme birgalikda jamoaga zarur bo‘lgan yangi futbolchilarni izlash va transfer siyosatini muvaffaqiyatli amalga oshirish ustida ishlashadi.
Marselo Delgado futbolchilik faoliyatida ham o‘zining yuksak darajadagi o‘yinlari bilan tanilgan. U 1995–2002 yillar davomida Argentina terma jamoasi safida 18 ta uchrashuvda maydonga tushgan va 1998 yilgi Jahon chempionatida ishtirok etgan.
Bundan tashqari, Delgado 2003 yilda Libertadores kubogida eng yaxshi to‘purar bo‘lishga erishgan. U bu ko‘rsatkichni Braziliyaning «Santos» klubi futbolchisi Rikardo Oliveyra bilan bo‘lishgan.
Marselo Delgado endilikda o‘z tajribasi va mahorati bilan «Boka Xuniors» klubining sport sohasidagi rivojlanishiga hissa qo‘shishi kutilmoqda.

Официально объявлено о назначении аргентинца Марсело Дельгадо на должность спортивного директора футбольного клуба «Бока Хуниорс». Об этом сообщает Zamin.uz.
Он будет работать вместе с президентом клуба Хуаном Рикельме. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Отмечается необходимость усиления состава клуба. По этой причине Дельгадо и Рикельме совместно будут заниматься поиском новых игроков, необходимых команде, и успешной реализацией трансферной политики.
Марсело Дельгадо также известен своими высококлассными выступлениями в футбольной карьере. В период с 1995 по 2002 год он провёл 18 матчей за сборную Аргентины и участвовал в чемпионате мира 1998 года.
Кроме того, в 2003 году Дельгадо стал лучшим бомбардиром Кубка Либертадорес. Он разделил этот показатель с игроком бразильского клуба «Сантос» Рикардо Оливейрой.
Ожидается, что Марсело Дельгадо внесёт свой вклад в развитие спортивной сферы клуба «Бока Хуниорс» благодаря своему опыту и мастерству.