Rossiya terma jamoasi mart o‘yinlariga raqib izlamoqda
Rossiyaning "Lokomotiv" klubi sobiq rahbari Olga Smorodskaya Rossiya terma jamoasining mart oyida o‘tkazilishi mumkin bo‘lgan o‘yinlari haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Avvalroq, ommaviy axborot vositalarida Valeriy Karpin boshchiligidagi jamoa Mali va Gvatemala terma jamoalariga qarshi o‘yinlar o‘tkazishi ehtimoli haqida xabarlar tarqalgan edi. Bu haqda euro-football.ru sayti ma’lumot berdi.
Olga Smorodskayaning ta’kidlashicha, Gvatemala terma jamoasi bu uchrashuvdan bosh tortgan. Shu sababli Rossiya futbol ittifoqi yangi raqib izlashni davom ettirmoqda.
U Mali terma jamoasini esa kuchli raqib emas, balki sust jamoa sifatida baholagan va bunday o‘yinlar o‘rniga mahalliy klublar bilan uchrashuvlar tashkil qilish ma’qulroq ekanini ta’kidlagan. Bu fikr Metaratings manbasi tomonidan keltirilgan.

Сборная России ищет соперника для мартовских матчей
Бывший руководитель клуба «Локомотив» из России Ольга Смородская высказала своё мнение о возможных матчах сборной России в марте. Об этом сообщает Zamin.uz.
Ранее в СМИ появлялись сообщения о том, что команда под руководством Валерия Карпина может провести матчи против сборных Мали и Гватемалы. Об этом сообщал сайт euro-football.ru.
По словам Ольги Смородской, сборная Гватемалы отказалась от этой встречи. Поэтому Российский футбольный союз продолжает искать нового соперника.
Она оценила сборную Мали не как сильного соперника, а как слабую команду, и подчеркнула, что вместо таких матчей лучше организовывать встречи с местными клубами. Это мнение приводит источник Metaratings.
На сегодняшний день Российский футбольный союз официально не подтвердил матчи сборной, запланированные на март. Однако отмечается, что до сбора национальной команды осталось очень мало времени — менее пяти недель.