Krishtianu Ronaldu Saudiya Arabistonining «Al-Nasr» klubida faoliyatini davom ettirmoqda va yaqinda boykotdan so‘ng yana maydonga qaytdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Shunga qaramay, yozgi transfer mavsumida uning Yevropaga qaytish ehtimoli haqida xabarlar paydo bo‘ldi. Bu haqda euro-football.ru xabar bermoqda.
Ma’lumotlarga ko‘ra, Ronalduning agenti Jorje Mendes yozgi transferlar davri oldidan Yevropaning bir nechta yirik klublari bilan muzokaralar olib bormoqda. Mendes portugaliyalik futbolchini yana Yevropa sahnasida ko‘rishni istayotgan klublarga taklif qilmoqda.
Bu futbol olamida katta qiziqish uyg‘otmoqda. Avvalroq Krishtianu Ronaldu «Manchester Yunayted»dan ketganidan so‘ng Jorje Mendes bilan ishni to‘xtatgani haqida xabarlar tarqalgan edi.
Shunga qaramay, Transfermarkt ma’lumotlariga ko‘ra, Ronaldu hali ham Mendes agentligi mijozi hisoblanadi. Eslatib o‘tamiz, Ronalduning «Al-Nasr» bilan tuzgan amaldagi shartnomasi 2027 yilning o‘rtalarigacha davom etadi.
Bu esa uning Yevropaga qaytish imkoniyatlarini qisman cheklashi mumkin. Shu bilan birga, futbolchining o‘z faoliyatini yana yuqori darajada davom ettirish istagi muxlislar orasida katta qiziqish uyg‘otmoqda.

Криштиану Роналду продолжает выступать за саудовский клуб «Аль-Наср» и недавно вернулся на поле после бойкота. Об этом сообщает Zamin.uz.
Тем не менее, в летнее трансферное окно появились сообщения о возможном возвращении игрока в Европу. Об этом сообщает euro-football.ru.
По информации, агент Роналду Жорже Мендеш ведет переговоры с несколькими крупными европейскими клубами перед летним трансферным периодом. Мендеш предлагает португальского футболиста клубам, которые хотят видеть его снова на европейской арене.
Это вызывает большой интерес в футбольном мире. Ранее сообщалось, что после ухода Криштиану Роналду из «Манчестер Юнайтед» он прекратил сотрудничество с Жорже Мендешем.
Тем не менее, согласно данным Transfermarkt, Роналду по-прежнему является клиентом агентства Мендеша. Напомним, что действующий контракт Роналду с «Аль-Наср» действует до середины 2027 года.
Это может частично ограничить его возможности для возвращения в Европу. Вместе с тем, желание футболиста продолжать карьеру на высоком уровне вызывает большой интерес среди болельщиков.