Mbappe irqchilikka qarshi: Vinisiusga qo‘llab-quvvatlov!
"Real" Madrid klubi hujumchisi Vinisius Junior jamoadoshi Kilian Mbappega o‘z minnatdorchiligini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
ESPN Deportes xabariga ko‘ra, braziliyalik futbolchi fransuz hujumchining unga maydonda va maydon tashqarisida ko‘rsatgan qo‘llab-quvvatlashini yuqori baholagan. Bu haqda euro-football.ru sayti ma’lumot berdi.
Ma’lum qilinishicha, "Real" klubi Lissabonda bo‘lib o‘tgan muhim o‘yindan keyin Vinisiusni to‘liq qo‘llab-quvvatlashini bildirgan. Ushbu o‘yinda Vinisius "Benfika" futbolchisi Janluka Prestiannini irqchilikka oid haqoratlarda ayblagan.
Lissabon klubi esa bu ayblovlarni rad etgan. Kilian Mbappe esa o‘yindan so‘ng Prestianniga o‘xshash odamlarga Chempionlar ligasida joy yo‘qligini ta’kidlab, Vinisiusni ochiq qo‘llab-quvvatlagan.
Eslatib o‘tamiz, mazkur uchrashuvda "Real" jamoasi safarda "Benfika"ni 1:0 hisobida mag‘lub etishga erishgan. Bu natija jamoaga muhim ustunlik berdi.

Мбаппе против расизма: поддержка Винисиуса!
Нападающий клуба "Реал" Мадрид Винисиус Жуниор выразил благодарность своему товарищу по команде Килиану Мбаппе. Об этом сообщает Zamin.uz.
Согласно информации ESPN Deportes, бразильский футболист высоко оценил поддержку, которую французский нападающий оказывал ему как на поле, так и за его пределами. Об этом сообщает сайт euro-football.ru.
Сообщается, что клуб "Реал" полностью поддержал Винисиуса после важного матча, который прошёл в Лиссабоне. В этом матче Винисиус обвинил футболиста "Бенфики" Джанлуку Престиани в расистских оскорблениях.
Клуб из Лиссабона отверг эти обвинения. Килиан Мбаппе после матча подчеркнул, что для таких людей, как Престиани, нет места в Лиге чемпионов, открыто поддержав Винисиуса.
Напомним, в этой встрече команда "Реал" на выезде одержала победу над "Бенфикой" со счётом 1:0. Этот результат дал команде важное преимущество.