U klub prezidenti Xuan Rikelme bilan yaqindan hamkorlikda ishlashi rejalashtirilgan. Bu haqda euro-football.ru xabar berdi.
Klub rahbariyati jamoa tarkibini tezkor ravishda kuchaytirish zarur deb hisoblamoqda. Shu sababli Delgado va Rikelme birgalikda transfer bozorida faol ish olib borishi kutilmoqda.
Bu tandemning asosiy vazifasi jamoani yangi va kuchli futbolchilar bilan to‘ldirishdan iborat bo‘ladi. Marselo Delgado o‘z vaqtida professional futbolchi sifatida katta muvaffaqiyatlarga erishgan.
U 1995–2002 yillar davomida Argentina terma jamoasi safida 18 ta o‘yinda ishtirok etgan va 1998 yilgi jahon chempionatida ham maydonga tushgan. Bundan tashqari, u 2003 yilda "Santos" jamoasining hujumchisi Rikardo Oliveyra bilan birga Libertadores kubogining eng yaxshi to‘purarlaridan biri bo‘lgan.
Mazkur tayinlov "Boka Xuniors" klubining yaqin kelajakdagi rejalari uchun muhim qadam sifatida ko‘rilmoqda. Jamoa rahbariyati va muxlislar Delgado va Rikelme hamkorligidan katta natijalar kutmoqda.

Известный аргентинский футбольный клуб «Бока Хуниорс» официально объявил о назначении Марсело Дельгадо на должность спортивного директора. Об этом сообщает Zamin.uz.
Планируется, что он будет тесно сотрудничать с президентом клуба Хуаном Рикельме. Об этом сообщает euro-football.ru.
Руководство клуба считает необходимым оперативно усилить состав команды. Поэтому ожидается, что Дельгадо и Рикельме будут активно работать на трансферном рынке.
Основной задачей этого тандема станет пополнение команды новыми и сильными футболистами. Марсело Дельгадо в своё время добился больших успехов как профессиональный футболист.
В период с 1995 по 2002 год он сыграл 18 матчей за сборную Аргентины и принимал участие в чемпионате мира 1998 года. Кроме того, в 2003 году он вместе с нападающим «Сантоса» Рикардо Оливейрой стал одним из лучших бомбардиров Кубка Либертадорес.
Это назначение рассматривается как важный шаг для ближайших планов клуба «Бока Хуниорс». Руководство команды и болельщики ожидают больших результатов от сотрудничества Дельгадо и Рикельме.