Rossiya va Mali o‘rtasida o‘rtoqlik uchrashuvi bo‘lib o‘tadi
Rossiya terma jamoasi mart oyida Mali jamoasiga qarshi o‘rtoqlik uchrashuvi o‘tkazishi rejalashtirilmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Hozircha Rossiya futbol ittifoqi (RFU) bu haqida rasmiy ma’lumot bermadi, biroq Mali futbol federatsiyasi o‘yinning Krasnodar shahrida bo‘lib o‘tishini bir necha bor tasdiqlagan. Bu haqda euro-football.ru xabar berdi.
Mali futbol federatsiyasi bosh kotibi Sidi Bekaye Sport24 nashriga bergan intervyusida jamoa Rossiyaga to‘liq tarkibda kelishini ma’lum qildi. Uning so‘zlariga ko‘ra, jamoa yetakchilari – Bissuma, Niakate, Sangare va Nene kabi futbolchilar ham Krasnodarga tashrif buyuradi.
Ular 25–26 mart kunlari uchrashuvoldi mashg‘ulotlarini o‘tkazishni rejalashtirgan. Shuningdek, Sidi Bekaye Rossiyaga qarshi o‘rtoqlik o‘yinini kelishish juda oson bo‘lganini ta’kidladi.
Mali jamoasi kuchli raqib bilan o‘yin o‘tkazishdan mamnun ekanini bildirdi. Eslatib o‘tamiz, Rossiya terma jamoasi hozirda UEFA va FIFA sanksiyalari sababli xalqaro musobaqalarda qatnashmaydi va faqat o‘rtoqlik uchrashuvlari o‘tkazishi mumkin.

Россия и Мали проведут товарищеский матч
Сборная России планирует провести товарищеский матч с командой Мали в марте. Об этом сообщает Zamin.uz.
Пока Российский футбольный союз (РФС) официально не предоставил информацию, однако Федерация футбола Мали несколько раз подтвердила, что игра состоится в Краснодаре. Об этом сообщает euro-football.ru.
Генеральный секретарь Федерации футбола Мали Сиди Бекай в интервью изданию Sport24 сообщил, что команда приедет в Россию в полном составе. По его словам, лидеры команды — футболисты Биссума, Ньякате, Сангаре и Нене также посетят Краснодар.
Они планируют провести предматчевые тренировки 25–26 марта. Также Сиди Бекай отметил, что согласовать товарищеский матч с Россией было очень просто.
Команда Мали выразила радость по поводу возможности сыграть с сильным соперником. Напомним, что сборная России в настоящее время не участвует в международных соревнованиях из-за санкций УЕФА и ФИФА и может проводить только товарищеские матчи.