Tommazo Pobega Bolonya bilan 2028 yilgacha shartnoma imzoladi
Bolonya futbol klubi rasmiy sayti chorshanba kuni futbolchi Tommazo Pobega jamoaning to‘liq huquqli a’zosi bo‘lganini e’lon qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Klub yarim himoyachini Milandan to‘liq sotib olish huquqidan foydalanganini ma’lum qildi. Ushbu ma’lumotni euro-football.ru sayti xabar qildi.
26 yoshli futbolchi Bolonya klubi bilan 2028 yilning o‘rtalarigacha mo‘ljallangan shartnoma imzoladi. Shuningdek, shartnomada yana bir mavsumga uzaytirish imkoniyati ham belgilangan.
Bu kelishuv futbolchining uzoq muddat jamoa safida qolishiga zamin yaratadi. Tommazo Pobega Bolonya safida hozirgacha 55 ta rasmiy uchrashuvda maydonga tushib, 7 ta gol urgan va 5 ta golli pas bergan.
Uning mazkur jamoaga qo‘shgan hissasi klub uchun muhim hisoblanadi. Bugungi kunda Bolonya Italiya chempionati turnir jadvalida 8-o‘rinni egallab turibdi.

Tommazo Побега подписал контракт с Болоньей до 2028 года
Официальный сайт футбольного клуба Болонья в среду объявил, что футболист Томмазо Побега стал полноправным членом команды. Об этом сообщает Zamin.uz.
Клуб сообщил, что воспользовался правом полного выкупа полузащитника у Милана. Об этом сообщил сайт euro-football.ru.
26-летний футболист подписал контракт с клубом Болонья, рассчитанный до середины 2028 года. Также в контракте предусмотрена возможность продления ещё на один сезон.
Это соглашение обеспечивает долгосрочное пребывание футболиста в составе команды. Томмазо Побега за время выступлений за Болонью провёл 55 официальных матчей, забил 7 голов и отдал 5 голевых передач.
Его вклад в эту команду считается важным для клуба. В настоящее время Болонья занимает 8-е место в турнирной таблице чемпионата Италии.