Tchuameni jarohati: "Real" keyingi o‘yinlar oldida xavotirda
Madridning "Real" klubi yarim himoyachisi Orelien Tchuameni jarohat olgan bo‘lishi mumkin. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
"El Chiringuito" nashrining xabariga ko‘ra, u Chempionlar ligasida "Benfika"ga qarshi o‘yinni og‘riq bilan yakunlagan. Bu haqda euro-football.ru ma’lumot berdi.
Hozirda futbolchi tibbiy ko‘rikdan o‘tmoqda va uning sog‘lig‘i borasida yakuniy xulosa berilishi kutilmoqda. Tchuamenining ahvoli jamoa uchun muhim bo‘lib, u keyingi o‘yinlarda qatnasha oladimi-yo‘qmi, bu masala hali aniq emas.
Eslatib o‘tamiz, Lissabonda bo‘lib o‘tgan o‘yinda aynan Tchuameni uchrashuvning eng yaxshi futbolchisi deb topilgan va sovringa ega chiqqan edi. Uchrashuvda "Real" 1:0 hisobida g‘alaba qozongan, yagona golni esa Vinisius Junior urgan edi.
"Real"ning navbatdagi o‘yini 21-fevral kuni safarda "Osasuna"ga qarshi bo‘lib o‘tadi. Shundan so‘ng, jamoa Chempionlar ligasi doirasida "Benfika"ni o‘z maydonida qabul qiladi.

Травма Чуамени: "Реал" обеспокоен перед следующими матчами
Полузащитник мадридского "Реала" Орельен Тчуамени возможно получил травму. Об этом сообщает Zamin.uz.
По информации издания "El Chiringuito", он завершил матч Лиги чемпионов против "Бенфики" с болью. Об этом сообщил euro-football.ru.
В настоящее время футболист проходит медицинское обследование, и ожидается окончательное заключение о его состоянии здоровья. Состояние Тчуамени важно для команды, и пока не ясно, сможет ли он принять участие в следующих матчах.
Напомним, что в матче, прошедшем в Лиссабоне, именно Тчуамени был признан лучшим игроком встречи и получил награду. Встреча завершилась победой "Реала" со счётом 1:0, единственный гол забил Винисиус Жуниор.
Следующий матч "Реала" состоится 21 февраля на выезде против "Осасуны". После этого команда примет "Бенфику" в рамках Лиги чемпионов на своём поле.