Mbappe: "Raqsga tush, Vini, va to‘xtama!"
Madridning "Real" klubi hujumchisi Kilian Mbappe jamoadoshi Vinisius Juniorni qo‘llab-quvvatlashini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Braziliyalik futbolchi Chempionlar ligasida "Benfika"ga qarshi o‘yinda raqib futbolchi Janluka Prestianni tomonidan irqchilikka duch kelganini aytgan edi. Shu bilan birga, argentinalik futbolchi bu vaziyat Vinisius tomonidan noto‘g‘ri tushunilganini ta’kidladi.
Bu haqda *euro-football.ru* xabar berdi. Mazkur uchrashuvdan keyin Vinisius gol urib, burchak bayrog‘i yonida uni nishonlagan harakati sababli tanqidga uchradi.
Ayrimlar bu harakatni provokatsion deb baholashdi. Biroq Kilian Mbappe jamoadoshini ochiqchasiga qo‘llab-quvvatladi va unga dalda berdi.
"Raqsga tush, Vini, va hech qachon to‘xtama. Ular bizga nima qilishimiz mumkin yoki mumkin emasligini o‘rgata olmaydi", — deb yozdi Mbappe ijtimoiy tarmoqlarda.
Avvalroq, Vinisius Junior Kilian Mbappening qo‘llab-quvvatlovi uchun minnatdor ekanini ham bildirgan edi.

Мбаппе: "Танцуй, Вини, и не останавливайся!"
Нападающий мадридского "Реала" Килиан Мбаппе выразил поддержку своему товарищу по команде Винисиусу Жуниору. Об этом сообщает Zamin.uz.
Бразильский футболист рассказал, что в матче Лиги чемпионов против "Бенфики" столкнулся с расизмом со стороны игрока соперника Джанлуки Престиани. При этом аргентинский футболист подчеркнул, что эта ситуация была неправильно понята Винисиусом.
Об этом сообщает *euro-football.ru*. После этой встречи Винисиус забил гол и был подвергнут критике за празднование у углового флага.
Некоторые оценили это действие как провокационное. Однако Килиан Мбаппе открыто поддержал своего товарища по команде и выразил ему поддержку.
"Танцуй, Вини, и никогда не останавливайся. Они не могут учить нас, что мы можем или не можем делать", — написал Мбаппе в социальных сетях.