Turinning "Yuventus" klubi sobiq futbolchisi Alessandro Del Piyero "Inter" himoyachisi Alessandro Bastonining uzr so‘rashiga o‘z fikrini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bastoni ikki jamoa o‘rtasidagi so‘nggi o‘yinda "Yuventus" futbolchisi Pyer Kalyulyu maydondan chetlatilgach, his-tuyg‘ularini boshqara olmay, bu holatni haddan tashqari qizg‘in tarzda nishonlagan edi. Ushbu holat haqida euro-football.ru xabar berdi.
Del Piyeroning ta’kidlashicha, Bastonining ushbu qadamini e’tirof etish kerak. U o‘yindan keyin vaziyatni xolisona baholab, o‘z xatosini tan olgan.
Del Piyero bu borada shunday deydi: "Hech kim mukammal emas, lekin agar xatolaringizdan to‘g‘ri xulosa chiqarsangiz, yanada kuchliroq bo‘lasiz". Uning ushbu so‘zlarini TuttoJuve nashri keltirgan.
Ma’lumot uchun, "Inter" va "Yuventus" o‘rtasidagi so‘nggi uchrashuv o‘tgan hafta oxirida bo‘lib o‘tdi. Ushbu safar o‘yinida "Yuventus" 2:3 hisobida mag‘lubiyatga uchradi.

Дель Пьеро положительно оценил извинения Бастони
Бывший футболист туринского "Ювентуса" Алессандро Дель Пьеро высказал своё мнение по поводу извинений защитника "Интера" Алессандро Бастони. Об этом сообщает Zamin.uz.
Бастони в последнем матче между двумя командами, после удаления футболиста "Ювентуса" Пьера Кальюлю, не смог сдержать эмоции и слишком бурно отпраздновал эту ситуацию. Об этом сообщает euro-football.ru.
По словам Дель Пьеро, этот шаг Бастони заслуживает признания. Он объективно оценил ситуацию после игры и признал свою ошибку.
Дель Пьеро сказал по этому поводу: "Никто не совершенен, но если вы сделаете правильные выводы из своих ошибок, вы станете сильнее". Эти слова приводит издание TuttoJuve.
Для справки, последний матч между "Интером" и "Ювентусом" состоялся в конце прошлой недели. В этом матче "Ювентус" потерпел поражение со счётом 2:3.