Anxel Di Mariya Argentinaga qaytganidan so‘ng, dastlab yaxshi natijalar ko‘rsatgan bo‘lsa-da, keyinchalik uning atrofida salbiy muhit shakllandi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu holat ko‘proq futbolchining o‘yinidan emas, balki muxlislar va raqiblar orasidagi norozilikdan kelib chiqmoqda. Ular Di Mariyani maydonda o‘zini yiqilgan qilib ko‘rsatishga urinishda ayblashmoqda.
Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. Argentina futbol chempionati muhokama qilinadigan forumlarda futbolchi haqida tanqidiy fikrlar tobora ko‘paymoqda.
Ayrim muxlislar: "Nega Di Mariya maydondagi hiylalari uchun jazolanmaydi?", "U yulduz, lekin bunday harakatlari ko‘ngilni xira qiladi", "Shunday darajadagi futbolchi qanday qilib penalti talab qilib, shunchalik uyalmasdan o‘ynashi mumkin?" kabi izohlar qoldirishgan. Avval "Manchester Yunayted" va "Real Madrid" klublarida o‘ynagan Di Mariya hozirda "Rosario Sentral" jamoasi tarkibida to‘p surmoqda.

Ди Мария в центре критики: недовольство болельщиков растет
После возвращения в Аргентину Анхель Ди Мария сначала показывал хорошие результаты, но позже вокруг него сформировалась негативная атмосфера. Об этом сообщает Zamin.uz.
Эта ситуация связана скорее не с игрой футболиста, а с недовольством среди болельщиков и соперников. Они обвиняют Ди Марию в попытках симулировать падения на поле.
Об этом сообщает euro-football.ru. На форумах, посвящённых обсуждению чемпионата Аргентины по футболу, критических высказываний о футболисте становится всё больше.
Некоторые болельщики оставляют комментарии: «Почему Ди Марию не наказывают за его уловки на поле?», «Он звезда, но такие поступки портят впечатление», «Как такой футболист может так бесстыдно требовать пенальти?» Ранее Ди Мария играл за клубы «Манчестер Юнайтед» и «Реал Мадрид», а сейчас выступает за команду «Росарио Сентраль».