Krishtianu Ronaldu Saudiya Arabistonining "Al-Nasr" klubi bilan yuzaga kelgan kelishmovchiliklardan so‘ng yana maydonga qaytdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Biroq, portugaliyalik futbol yulduzining yozgi transfer oynasida klubini o‘zgartirishi ehtimoli haqida gap-so‘zlar davom etmoqda. Bu haqda euro-football.ru sayti xabar berdi.
The Touchline nashrining ma’lumotiga ko‘ra, Ronalduning agenti Jorje Mendes yozgi transfer oynasi oldidan Yevropaning nufuzli klublari bilan bog‘lanib, 41 yoshli futbolchini o‘z tarkiblariga qo‘shish bo‘yicha takliflar bermoqda. Shuningdek, Mendes Ronalduni Yevropa maydonlariga qaytarish imkoniyatlarini ko‘rib chiqayotgani aytilmoqda.
Eslatib o‘tamiz, avvalroq matbuotda Ronaldu "Manchester Yunayted"ni tark etganidan so‘ng Mendes bilan hamkorlikni to‘xtatgani haqida xabarlar tarqalgan edi. Shunga qaramay, Transfermarkt ma’lumotlariga ko‘ra, Krishtianu hanuz Mendes agentligi mijozlari ro‘yxatida saqlanib qolgan.
Hozirda Ronaldu va "Al-Nasr" o‘rtasida tuzilgan amaldagi shartnoma 2027 yilning o‘rtalarigacha davom etishi belgilangan. Shu sababli, futbolchining yaqin kelajakdagi transfer imkoniyatlari futbol olamida katta qiziqish uyg‘otmoqda.

Роналду может вернуться в Европу? Агент ищет варианты
Криштиану Роналду вернулся на поле после разногласий с клубом "Аль-Наср" из Саудовской Аравии. Об этом сообщает Zamin.uz.
Однако продолжаются слухи о том, что португальская футбольная звезда может сменить клуб в летнее трансферное окно. Об этом сообщает сайт euro-football.ru.
По данным издания The Touchline, агент Роналду Жорже Мендеш перед летним трансферным окном связывается с престижными европейскими клубами и предлагает включить 41-летнего футболиста в их состав. Также сообщается, что Мендеш рассматривает возможности возвращения Роналду на европейские поля.
Напомним, ранее в прессе появлялись сообщения о том, что после ухода Роналду из "Манчестер Юнайтед" он прекратил сотрудничество с Мендешем. Тем не менее, согласно данным Transfermarkt, Криштиану по-прежнему числится в списке клиентов агентства Мендеша.
В настоящее время действующий контракт Роналду с "Аль-Наср" рассчитан до середины 2027 года. По этой причине возможные трансферы футболиста в ближайшем будущем вызывают большой интерес в футбольном мире.