Tommazo Pobega "Bolonya" bilan 2028 yilgacha shartnoma imzoladi
Bolonya futbol klubi o‘z rasmiy saytida Tommazo Pobega bilan to‘liq shartnoma tuzilganini e’lon qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Klub "Milan" jamoasidan ushbu futbolchini sotib olish bo‘yicha shartnomadagi maxsus banddan foydalanganini ma’lum qildi. Ushbu xabar euro-football.ru manbasida ham tasdiqlangan.
26 yoshli yarim himoyachi Tommazo Pobega "Bolonya" bilan 2028 yilning yozigacha mo‘ljallangan shartnomaga imzo chekdi. Shuningdek, kelishuvda shartnomani yana bir mavsumga uzaytirish imkoniyati ham mavjud.
Futbolchi jamoa safida o‘zini yaxshi ko‘rsatib, barcha musobaqalarda 55 ta uchrashuvda qatnashgan, 7 ta gol urgan va 5 ta golli uzatmani amalga oshirgan. Ayni paytda Italiya chempionatida "Bolonya" klubi turnir jadvalida sakkizinchi o‘rinni egallab turibdi.
Klubning joriy mavsumdagi natijalari va Pobeganing o‘yinlari jamoa uchun muhim ahamiyat kasb etmoqda.

Томмазо Побега подписал контракт с "Болоньей" до 2028 года
Футбольный клуб «Болонья» на своем официальном сайте объявил о заключении полноценного контракта с Томмазо Побегой. Об этом сообщает Zamin.uz.
Клуб сообщил, что воспользовался специальным пунктом в контракте для покупки этого футболиста у команды «Милан». Эта информация также подтверждена источником euro-football.ru.
26-летний полузащитник Томмазо Побега подписал контракт с «Болоньей», рассчитанный до лета 2028 года. Кроме того, в соглашении предусмотрена возможность продления контракта еще на один сезон.
Футболист хорошо проявил себя в составе команды, приняв участие в 55 матчах во всех соревнованиях, забив 7 голов и сделав 5 результативных передач. В настоящее время клуб «Болонья» занимает восьмое место в турнирной таблице чемпионата Италии.