Mart oyining oxirida Ispaniya va Argentina o‘rtasida Finallisima doirasida sovrin uchun bahs bo‘lib o‘tadi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu uchrashuv Yevropa chempioni va Amerika Kubogi sohibi maqomidagi jamoalar o‘rtasidagi muhim to‘qnashuv sifatida e’tirof etilmoqda. Uchrashuvga hali bir oydan ko‘proq vaqt bor bo‘lsa-da, ikki jamoa murabbiylar shtablari tayyorgarlik ishlarini boshlashgan.
Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. The Touchline nashrining DSports Radio’ga tayanib yozishicha, Argentina terma jamoasi Ispaniya vakili, yosh va iqtidorli vinger Lamin Yamalning o‘yin faolligini cheklash bo‘yicha maxsus reja ishlab chiqmoqda.
Rejaga ko‘ra, Yamalga qarshi shaxsiy nazoratni amalga oshirishda kuchli himoyachi Nikolas Talyafigo asosiy variant sifatida ko‘rib chiqilmoqda. Shuningdek, Argentina bosh murabbiyi Lionel Skaloni jismonan qudratli yarim himoya chizig‘ini shakllantirishni rejalashtirmoqda.
Yarim himoyachilarning vazifasi Yamalga qarshi kurashda asosiy e’tibor va kuchni sarflash, zarur paytda esa himoyaviy "qora ish"ni bajarish bo‘ladi. Rejaga ko‘ra, Yamalni ko‘p hollarda ikki futbolchining bosimi ostida qoldirishga harakat qilinadi.

Аргентина готовит специальный план против Ямала
В конце марта состоится матч между Испанией и Аргентиной в рамках Финалиссимы за трофей. Об этом сообщает Zamin.uz.
Эта встреча признаётся важным противостоянием между командами — чемпионом Европы и обладателем Кубка Америки. Несмотря на то, что до матча осталось более месяца, тренерские штабы обеих команд уже начали подготовку.
Об этом сообщает euro-football.ru. По информации издания The Touchline, ссылающегося на DSports Radio, сборная Аргентины разрабатывает специальный план по ограничению активности молодого и талантливого вингера сборной Испании Ламина Ямала.
Согласно плану, основным вариантом для персонального контроля Ямала рассматривается сильный защитник Николас Тальяфиго. Кроме того, главный тренер Аргентины Лионель Скалони планирует сформировать физически мощную полузащиту.
Задача полузащитников — сосредоточить основное внимание и усилия на борьбе с Ямалом, а при необходимости выполнять защитную «чёрную работу». По плану, Ямалу будет часто оказываться давление со стороны двух футболистов.