Ronaldu "An-Nasr" g‘alabasiga gol bilan hissa qo‘shdi
Saudiya Arabistoni chempionatining 22-turida "An-Nasr" jamoasi safarda "Al-Fateh" klubini 2:0 hisobida mag‘lub etdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu uchrashuvda portugaliyalik hujumchi Krishtianu Ronaldu jamoasining g‘alabasiga o‘z hissasini qo‘shdi. U bir gol urib, jamoasiga muhim yordam ko‘rsatdi.
Bu voqea Ronaldu maydonga qaytganidan keyin sodir bo‘ldi. Ushbu yangilik haqida euro-football.ru sayti xabar berdi.
Uchrashuvdan so‘ng taniqli futbol sharhlovchisi Aleksandr Yelagin Ronaldu o‘yiniga yuqori baho berdi. Yelagin o‘z fikrlarida Ronaldu nafaqat gol urganini, balki himoyada ham faol harakat qilganini ta’kidladi.
Sharhlovchining so‘zlariga ko‘ra, Ronaldu bir necha bor jarima maydonchasida to‘pni xavfdan uzoqlashtirgan va jamoa uchun muhim ishlarni bajargan. Yelagin uni yosh futbolchidek shijoat bilan harakat qilayotganini alohida qayd etdi.
Joriy mavsumda Krishtianu Ronaldu Saudiya Arabistoni chempionatida 19 ta o‘yinda qatnashib, 18 ta gol urishga erishdi. Bu ko‘rsatkich uning yuqori darajadagi mahoratini yana bir bor tasdiqlaydi.

Роналду внес вклад в победу "Ан-Наср" голом
В 22-м туре чемпионата Саудовской Аравии команда «Ан-Наср» на выезде обыграла клуб «Аль-Фатех» со счётом 2:0. Об этом сообщает Zamin.uz.
В этой встрече португальский нападающий Криштиану Роналду внёс свой вклад в победу своей команды. Он забил один гол и оказал важную помощь своей команде.
Это событие произошло после возвращения Роналду на поле. Об этом сообщает сайт euro-football.ru.
После матча известный футбольный комментатор Александр Елагин высоко оценил игру Роналду. В своих комментариях Елагин отметил, что Роналду не только забил гол, но и активно действовал в обороне.
По словам комментатора, Роналду несколько раз выносил мяч из штрафной площади, выполняя важную работу для команды. Елагин особо подчеркнул, что он действует с энтузиазмом, как молодой футболист.
В текущем сезоне Криштиану Роналду принял участие в 19 матчах чемпионата Саудовской Аравии и забил 18 голов. Этот показатель ещё раз подтверждает его высокий уровень мастерства.