Rossiya va Mali o‘rtoqlik uchrashuvi martda bo‘lib o‘tadi
Rossiya terma jamoasi joriy yilning mart oyida Mali milliy jamoasi bilan o‘rtoqlik uchrashuvi o‘tkazishi rejalashtirilmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Rasmiy ma’lumotlar hali e’lon qilinmagan bo‘lsa-da, Mali futbol federatsiyasi vakillari o‘yin Rossiyaning Krasnodar shahrida bo‘lib o‘tishini tasdiqlashgan. Bu haqda *euro-football.ru* xabar berdi.
Mali futbol federatsiyasi bosh kotibi Sidi Bekayening aytishicha, ular Rossiyaga qarshi bahsga eng kuchli tarkibda kelishni reja qilgan. Tarkibda Bissuma, Niakate, Sangare va Nene kabi yetakchi futbolchilar ham ishtirok etadi.
Ular 25–26 mart kunlari Krasnodarga yetib kelib, o‘yinoldi mashg‘ulotlarini o‘tkazishadi. Bekaye, shuningdek, Rossiya bilan o‘yin tashkil qilish bo‘yicha kelishuv murakkab kechmaganini ta’kidladi.
Ularning fikricha, kuchli raqib bilan o‘ynash jamoa uchun muhim tajriba bo‘ladi. Eslatib o‘tamiz, Rossiya terma jamoasi UEFA va FIFA tomonidan qo‘yilgan sanksiyalar sababli xalqaro musobaqalarda qatnasha olmayapti.

Россия и Мали проведут товарищеский матч в марте
Сборная России планирует провести товарищеский матч с национальной командой Мали в марте этого года. Об этом сообщает Zamin.uz.
Хотя официальная информация еще не опубликована, представители футбольной федерации Мали подтвердили, что игра пройдет в российском городе Краснодар. Об этом сообщает *euro-football.ru*.
По словам генерального секретаря футбольной федерации Мали Сиди Бекайе, они планируют приехать на матч против России в самом сильном составе. В команде примут участие ведущие футболисты, такие как Биссума, Ньякате, Сангаре и Нене.
Они прибудут в Краснодар 25–26 марта и проведут предматчевые тренировки. Бекайе также отметил, что договоренность об организации игры с Россией прошла без сложностей.
По их мнению, игра с сильным соперником станет важным опытом для команды. Напомним, что сборная России не может участвовать в международных соревнованиях из-за санкций, наложенных UEFA и FIFA.