Safonovning barqaror o‘yini PSJga ishonch bag‘ishlamoqda
Futbol olamida taniqli bo‘lgan Andrey Kanchelskis rossiyalik darvozabon Matvey Safonovning “PSJ” jamoasidagi holati haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Hozirgi vaqtda Safonov Parij jamoasida asosiy darvozabon sifatida maydonga tushmoqda va Lyuka Shevalye bilan raqobatda ustunlik qilayotgani ta’kidlanmoqda. Ushbu ma’lumotni euro-football.ru sayti e’lon qilgan.
Kanchelskisning so‘zlariga ko‘ra, darvozabonlar uchun doimiy bosim mavjud, chunki bitta kichik xato ham darhol ko‘zga tashlanadi. Shunga qaramay, u Safonovga muvaffaqiyat tiladi va jamoa ayrim o‘yinlarda gol o‘tkazib yuborsa ham, Safonovning ishonchni oqlayotganini qayd etdi.
Darvozabonning barqaror o‘yini jamoaning natijalariga ijobiy ta’sir ko‘rsatmoqda. Eslatib o‘tish joizki, yaqinda “PSJ” safarda “Monako”ni 3:2 hisobida mag‘lub etdi.
Ushbu o‘yin Yevropa Chempionlar ligasi pley-off bosqichining dastlabki uchrashuvi bo‘ldi. Javob uchrashuvi esa Parijda, 25-fevral kuni o‘tkazilishi rejalashtirilgan.
2025/2026 yilgi mavsumda Matvey Safonov turli musobaqalarda jami 9 ta o‘yinda ishtirok etib, 10 ta gol o‘tkazib yuborgan. Shu bilan birga, uning jamoaga qo‘shayotgan hissasi yuqori baholanmoqda.

Стабильная игра Сафонова внушает доверие ПСЖ
Известный в футбольном мире Андрей Канчельскис высказал своё мнение о положении российского вратаря Матвея Сафонова в команде «ПСЖ». Об этом сообщает Zamin.uz.
В настоящее время Сафонов выступает в составе парижской команды в качестве основного вратаря и, как отмечается, превосходит в конкуренции Люка Шевалье. Данную информацию опубликовал сайт euro-football.ru.
По словам Канчельскиса, вратари постоянно находятся под давлением, так как даже одна маленькая ошибка сразу же бросается в глаза. Тем не менее, он пожелал Сафонову успехов и отметил, что несмотря на то, что команда пропускает голы в некоторых матчах, Сафонов оправдывает доверие.
Устойчивая игра вратаря положительно влияет на результаты команды. Напомним, что недавно «ПСЖ» на выезде обыграл «Монако» со счётом 3:2.
Этот матч стал первым в плей-офф Лиги чемпионов УЕФА. Ответная встреча запланирована в Париже на 25 февраля.
В сезоне 2025/2026 Матвей Сафонов принял участие в 9 матчах различных соревнований и пропустил 10 голов. При этом его вклад в команду оценивается высоко.