Anxel di Mariya o‘z vataniga, Argentinaga qaytganidan so‘ng dastlab yaxshi taassurot qoldirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Biroq keyinchalik uning faoliyati atrofida maydondagi harakatlari bilan bog‘liq bahslar kuchayib bordi. Bu haqda euro-football.ru xabar bermoqda.
Xususan, raqib jamoalar va muxlislar di Mariyani tez-tez yiqilib, jarima zarbalari yoki penaltilarni qo‘lga kiritishga urinishda ayblashmoqda. Hozirda Argentina chempionatida «Rosario Sentral» jamoasi safida o‘ynayotgan, ilgari «Manchester Yunayted» va «Real» kabi yirik klublarda faoliyat yuritgan futbolchiga nisbatan munozaralar jamoatchilik orasida ham keng tarqalgan.
Ayrimlar hakamlar uning maydondagi hiylalariga e’tibor bermayotganini ta’kidlasa, boshqalar esa di Mariyaning o‘zini jarima maydonida yiqitib, penalti talab qilishini qattiq tanqid qilmoqda. Shunday bo‘lsa-da, di Mariyaning o‘yin uslubi va harakatlariga bo‘lgan munosabat turlicha bo‘lib qolmoqda.

Ди Мария: в центре спорных действий в чемпионате Аргентины
Анхель ди Мария произвел хорошее впечатление после возвращения на родину, в Аргентину. Об этом сообщает Zamin.uz.
Однако позже вокруг его деятельности на поле стали усиливаться споры. Об этом сообщает euro-football.ru.
В частности, соперники и болельщики часто обвиняют ди Марию в том, что он часто падает, пытаясь получить штрафные удары или пенальти. В настоящее время футболист, выступающий за команду «Росарио Сентраль» в чемпионате Аргентины, ранее игравший за такие крупные клубы, как «Манчестер Юнайтед» и «Реал», вызывает широкие дискуссии в обществе.
Некоторые отмечают, что судьи не обращают внимания на его уловки на поле, в то время как другие резко критикуют ди Марию за то, что он падает в штрафной и требует пенальти. Тем не менее, отношение к стилю игры и действиям ди Марии остается неоднозначным.