Rossiya va Mali Krasnodarda o‘rtoqlik uchrashuvi o‘tkazadi
Rossiya terma jamoasi mart oyida Mali terma jamoasi bilan o‘rtoqlik uchrashuvi o‘tkazadi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Hozircha Rossiya futbol ittifoqi bu o‘yinni rasman tasdiqlamagan bo‘lsa-da, Mali futbol federatsiyasi Krasnodarda uchrashuv bo‘lib o‘tishini bir necha bor ma’lum qilgan. Bu haqda euro-football.ru xabar berdi.
Mali futbol federatsiyasi bosh kotibi Sidi Bekaye jamoa Rossiyaga qarshi o‘yinga o‘zining eng kuchli tarkibi bilan kelishini aytgan. Uning so‘zlariga ko‘ra, Bissuma, Niakate, Sangare va Nene kabi asosiy futbolchilar jamoa tarkibida bo‘ladi.
Futbolchilar taxminan 25–26 mart kunlari Krasnodarga yetib kelib, o‘yindan oldin mashg‘ulotlar o‘tkazishadi. Sidi Bekaye, shuningdek, Rossiya bilan o‘rtoqlik uchrashuvini tashkil qilish bo‘yicha kelishuv oson kechganini ta’kidladi.
U Mali terma jamoasi kuchli raqib bilan o‘ynashdan mamnun bo‘lishini ham qo‘shimcha qildi. Ma’lumki, Rossiya terma jamoasi Yevropa futbol uyushmalari ittifoqi (UEFA) va FIFA tomonidan sanksiyalar ostida qolgani sababli hozircha faqat o‘rtoqlik uchrashuvlarida ishtirok etishi mumkin.

Россия и Мали проведут товарищеский матч в Краснодаре
Пока Российский футбольный союз официально не подтвердил этот матч, однако Федерация футбола Мали несколько раз сообщала, что встреча пройдёт в Краснодаре. Об этом сообщает euro-football.ru.
Генеральный секретарь Федерации футбола Мали Сиди Бекай заявил, что команда приедет на матч с Россией в своём сильнейшем составе. По его словам, в состав команды войдут такие ключевые игроки, как Биссума, Ньякате, Сангаре и Нене.
Игроки прибудут в Краснодар примерно 25–26 марта и проведут тренировки перед матчем. Сиди Бекай также отметил, что договориться об организации товарищеского матча с Россией было легко.
Он добавил, что сборная Мали будет рада сыграть с сильным соперником. Известно, что сборная России из-за санкций со стороны Союза европейских футбольных ассоциаций (UEFA) и ФИФА может участвовать только в товарищеских матчах.