Ma’lum bo‘lishicha, taniqli agent Jorje Mendes Yevropaning yetakchi klublari bilan muloqot olib bormoqda va 41 yoshli Ronalduga yangi shartnoma taklif qilish imkoniyatlarini ko‘rib chiqmoqda. Avvalroq ommaviy axborot vositalarida Ronaldu «Manchester Yunayted»dan ketganidan so‘ng Mendes bilan hamkorlikni to‘xtatgani haqida xabarlar tarqalgan edi.
Biroq Transfermarkt ma’lumotlariga ko‘ra, futbolchi hali ham Mendes agentligining mijozlari ro‘yxatida qolmoqda. Ronaldu va «Al-Nasr» o‘rtasidagi amaldagi shartnoma 2027 yilning o‘rtalarigacha amal qiladi.
Shu sababli, uning kelajakdagi faoliyati haqida ko‘plab taxminlar mavjud. Futbolchining Yevropaga qaytishi haqidagi yangiliklar muxlislarda katta qiziqish uyg‘otmoqda.

Криштиану Роналду решил проблемы, возникшие в клубе «Аль-Наср» из Саудовской Аравии, и снова начал выходить на поле в составе команды. Об этом сообщает Zamin.uz.
Тем не менее, существует вероятность, что португальская футбольная звезда сменит клуб в летнее трансферное окно. Об этом сообщает euro-football.ru.
Как стало известно, известный агент Жорже Мендеш ведет переговоры с ведущими европейскими клубами и рассматривает возможности предложить 41-летнему Роналду новый контракт. Ранее в СМИ распространялись сообщения о том, что Роналду прекратил сотрудничество с Мендешем после ухода из «Манчестер Юнайтед».
Однако согласно данным Transfermarkt, футболист по-прежнему остается в списке клиентов агентства Мендеша. Действующий контракт Роналду с «Аль-Насром» действует до середины 2027 года.
Поэтому существует множество предположений относительно его будущей карьеры. Новости о возможном возвращении футболиста в Европу вызывают большой интерес у болельщиков.