Rossiya va Mali o‘rtasida o‘rtoqlik o‘yini bo‘lib o‘tadi
Rossiya terma jamoasi mart oyida Mali terma jamoasiga qarshi o‘rtoqlik uchrashuvi o‘tkazishi kutilmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Garchi Rossiya futbol ittifoqi (RFU) bu haqda rasmiy bayonot bermagan bo‘lsa-da, Mali futbol federatsiyasi o‘yin Krasnodarda bo‘lishini bir necha bor tasdiqlagan. Bu haqda euro-football.ru xabar bermoqda.
Mali futbol federatsiyasi bosh kotibi Sidi Bekayening ma’lum qilishicha, jamoa Rossiyaga qarshi o‘yinga eng kuchli tarkibda yo‘l oladi. Unga ko‘ra, jamoaning asosiy futbolchilari, jumladan, Bissuma, Niakate, Sangare va Nene Krasnodarga taxminan 25–26 mart kunlari yetib keladi va o‘yinoldi mashg‘ulotlarini o‘tkazadi.
Sidi Bekaye o‘rtoqlik uchrashuvini tashkil etish bo‘yicha kelishuv juda oson kechganini ham ta’kidladi. U Mali jamoasi kuchli raqib bilan bahs olib borishdan mamnun ekanini qayd etdi.
Shuni ham eslatib o‘tish kerakki, Rossiya terma jamoasi UEFA va FIFA sanksiyalari tufayli xalqaro musobaqalarda ishtirok eta olmayapti. Shu sababli hozircha faqat o‘rtoqlik uchrashuvlarida qatnashmoqda.

Россия и Мали проведут товарищеский матч
Ожидается, что в марте сборная России проведет товарищеский матч против сборной Мали. Об этом сообщает Zamin.uz.
Хотя Российский футбольный союз (РФС) не делал официальных заявлений по этому поводу, Федерация футбола Мали несколько раз подтвердила, что игра состоится в Краснодаре. Об этом сообщает euro-football.ru.
По словам генерального секретаря Федерации футбола Мали Сиди Бекайе, команда отправится на матч против России в самом сильном составе. Согласно его словам, основные игроки команды, включая Биссума, Ньякате, Сангаре и Нене, прибудут в Краснодар примерно 25–26 марта и проведут предматчевые тренировки.
Сиди Бекайе также отметил, что договориться об организации товарищеского матча было очень легко. Он подчеркнул, что сборная Мали рада сыграть с сильным соперником.
Стоит также напомнить, что сборная России не может участвовать в международных соревнованиях из-за санкций УЕФА и ФИФА. Поэтому на данный момент она принимает участие только в товарищеских матчах.