Ronaldu muhim o‘yinlarga kuch tejashni maqsad qildi
"Al-Nasr" futbol klubi hujumchisi Krishtianu Ronaldu asosan muhim o‘yinlarda maydonga tushishni afzal ko‘rmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru sayti xabar berdi. 365Scores Arabicning ma’lumotiga ko‘ra, 41 yoshli futbolchi jamoa bosh murabbiyi Jorje Jezush bilan suhbatlashib, Osiyo Chempionlar Ligasi hal qiluvchi bosqichlariga qadar o‘yin amaliyotini kamaytirishni so‘ragan.
Ronaldu ortiqcha jismoniy yuklamalardan qochib, asosiy uchrashuvlarga maksimal darajada tayyor bo‘lishni maqsad qilgan. Shu bilan birga, u jahon chempionatiga optimal sport formasida yetib borishni istayapti.
Joriy mavsumda Ronaldu "Al-Nasr" tarkibida 23 ta uchrashuvda maydonga tushib, 19 ta gol urishga muvaffaq bo‘lgan. U Saudiya Arabistoni chempionati to‘purarlari ro‘yxatida Ayven Tonidan keyin ikkinchi o‘rinda bormoqda.

Роналду поставил целью экономить силы для важных матчей
Нападающий футбольного клуба "Аль-Наср" Криштиану Роналду предпочитает выходить на поле преимущественно в важных матчах. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает сайт euro-football.ru. Согласно информации 365Scores Arabic, 41-летний футболист обсудил с главным тренером команды Жорже Жезушем сокращение игровой практики до решающих этапов Лиги чемпионов Азии.
Роналду стремится избегать чрезмерных физических нагрузок, чтобы максимально подготовиться к основным встречам. При этом он хочет подойти к чемпионату мира в оптимальной спортивной форме.
В текущем сезоне Роналду сыграл за "Аль-Наср" в 23 матчах и сумел забить 19 голов. Он занимает второе место в списке бомбардиров чемпионата Саудовской Аравии после Айвена Тони.