Rossiya va Mali Krasnodarda o‘rtoqlik o‘yini o‘tkazadi
Rossiya terma jamoasi mart oyida Mali terma jamoasi bilan o‘rtoqlik uchrashuvi o‘tkazishi rejalashtirilmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu o‘yin Rossiyaning Krasnodar shahrida bo‘lib o‘tishi kutilmoqda. Garchi Rossiya Futbol Ittifoqi bu haqida hali rasmiy xabar bermagan bo‘lsa-da, Mali tomoni o‘yin joyini bir necha bor tasdiqlagan.
Bu haqda euro-football.ru sayti xabar bermoqda. Mali futbol federatsiyasi bosh kotibi Sidi Bekaye o‘z bayonotida jamoa Rossiyaga to‘liq tarkibda borishini ma’lum qildi.
Unga ko‘ra, jamoaning asosiy futbolchilari, jumladan, Bissuma, Niakate, Sangare va Nene ham Krasnodarga safar qiladi. Ular taxminan 25–26 mart kunlari yetib kelib, o‘yinoldi mashg‘ulotlarini o‘tkazishlari rejalashtirilgan.
Bekayening so‘zlariga ko‘ra, Rossiya bilan o‘yin tashkil qilish bo‘yicha kelishuvga erishish jarayoni og‘ir kechmagan. U shuningdek, Mali jamoasi kuchli raqibga qarshi maydonga tushish imkoniyatidan mamnun ekanini ta’kidladi.
Ma’lumot uchun, Rossiya terma jamoasi hozirda Yevropa futbol ittifoqi va FIFA tomonidan joriy etilgan sanksiyalar sababli xalqaro musobaqalarda qatnasha olmayapti. Shu bois, jamoa faqat o‘rtoqlik uchrashuvlarini o‘tkazish imkoniga ega.

Россия и Мали проведут товарищеский матч в Краснодаре
Сборная России планирует провести товарищеский матч со сборной Мали в марте. Об этом сообщает Zamin.uz.
Ожидается, что игра пройдет в городе Краснодар, Россия. Хотя Российский футбольный союз пока не делал официальных заявлений, малийская сторона несколько раз подтверждала место проведения матча.
Об этом сообщает сайт euro-football.ru. Генеральный секретарь Федерации футбола Мали Сиди Бекай в своем заявлении сообщил, что команда отправится в Россию в полном составе.
По его словам, основные игроки команды, включая Биссума, Ньякате, Сангаре и Нене, также отправятся в Краснодар. Они планируют прибыть примерно 25–26 марта и провести предматчевые тренировки.
По словам Бекая, процесс достижения соглашения о проведении матча с Россией прошел без особых трудностей. Он также подчеркнул, что сборная Мали рада возможности выйти на поле против сильного соперника.
Для справки, сборная России в настоящее время не может участвовать в международных соревнованиях из-за санкций, введенных Европейским футбольным союзом и ФИФА. Поэтому команда имеет возможность проводить только товарищеские матчи.