Rossiya terma jamoasi Mali va Burkina-Fasoga qarshi o‘ynashi mumkin
2026 yilgi futbol mavsumiga tayyorgarlik doirasida Rossiya terma jamoasi uchun dastlabki yig‘inga sanoqli haftalar qoldi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu yig‘in doirasida Rossiya terma jamoasi Mali va Burkina-Faso terma jamoalariga qarshi o‘yin o‘tkazishi mumkin. Bu haqda "Euro-football.ru" xabar berdi.
Ma’lumotlarga ko‘ra, Mali terma jamoasi bilan o‘yin bo‘yicha muzokaralar olib borilmoqda. Garchi Rossiya futbol ittifoqi (RFU) bu borada rasmiy tasdiq bermagan bo‘lsa-da, Mali futbol federatsiyasi kelishuvga erishilganini ma’lum qilgan.
Shuningdek, mart oyida Rossiya terma jamoasi Burkina-Faso bilan ham o‘yin o‘tkazishi mumkin. RFU mazkur terma jamoaga rasmiy so‘rov yuborgan, biroq hozircha aniq javob olinmagan.
Ma’lum qilinishicha, Burkina-Faso terma jamoasi bosh murabbiy masalasini hal qilganidan so‘ng bu borada qaror chiqaradi. FIFA reytingiga ko‘ra, Burkina-Faso hozirda 62-o‘rinda, Rossiya esa 36-pog‘onada joylashgan.

Сборная России может сыграть против Мали и Буркина-Фасо
В рамках подготовки к футбольному сезону 2026 года осталось всего несколько недель до первого сбора сборной России. Об этом сообщает Zamin.uz.
В рамках этого сбора сборная России может провести матчи против сборных Мали и Буркина-Фасо. Об этом сообщает "Euro-football.ru".
По данным, ведутся переговоры о проведении матча со сборной Мали. Хотя Российский футбольный союз (РФС) официально этого не подтверждал, Федерация футбола Мали заявила о достижении соглашения.
Кроме того, в марте сборная России может сыграть и с Буркина-Фасо. РФС направил официальное предложение этой сборной, однако пока точного ответа не получено.
Сообщается, что сборная Буркина-Фасо примет решение после того, как решит вопрос с главным тренером. По рейтингу ФИФА, Буркина-Фасо занимает 62-е место, а Россия — 36-е.