Sychyov: Marselda futbolchilar doim xalq e’tiborida bo‘lgan
Sobiq futbolchi Dmitriy Sychyov 2003-2004-yillarda Fransiyaning "Marsel" jamoasida to‘p surgan davrlari haqida eslab o‘tdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
U o‘sha paytda shaharda futbolga bo‘lgan qiziqish va futbolchilarga ko‘rsatilgan e’tibor sabab kundalik hayotni odatiy tarzda davom ettirish qiyin bo‘lganini ta’kidladi. Bu haqda euro-football.ru xabar bergan.
Sychyovning so‘zlariga ko‘ra, Marselda futbolchilar doim xalq e’tiborida bo‘lgan. Hatto oddiy oziq-ovqat do‘koniga kirishda ham muammo yuzaga kelgan.
U mahsulot tanlashdan oldin 20-30 daqiqa davomida suratga tushishga majbur bo‘lganini aytib, buni "haqiqiy shov-shuv" deb atagan. Shu sababdan u shahar tashqarisiga ko‘chib o‘tishga qaror qilgan.
Dmitriy Sychyov "Marsel" jamoasi safida jami 44 ta rasmiy o‘yinda maydonga tushgan. U bu o‘yinlarda 7 ta gol urib, 1 ta golli uzatmani amalga oshirgan.

Сычёв: В Марселе футболисты всегда были в центре внимания народа
Бывший футболист Дмитрий Сычёв вспомнил времена, когда он играл за французский клуб "Марсель" в 2003-2004 годах. Об этом сообщил Zamin.uz.
Он отметил, что в то время в городе был такой интерес к футболу и такое внимание к футболистам, что было трудно вести обычную повседневную жизнь. Об этом сообщил euro-football.ru.
По словам Сычёва, в Марселе футболисты всегда находились в центре внимания народа. Даже при входе в обычный продуктовый магазин возникали проблемы.
Он рассказал, что перед выбором продуктов ему приходилось около 20-30 минут позировать для фотографий, назвав это "настоящей суматохой". По этой причине он решил переехать за пределы города.
Дмитрий Сычёв провёл в составе "Марселя" всего 44 официальных матча. В этих играх он забил 7 голов и сделал 1 голевую передачу.