Bubnov: Terma jamoa yig‘inlari vaqt va mablag‘ isrofi
Futbol bo‘yicha ekspert Aleksandr Bubnov Rossiya terma jamoasining so‘nggi o‘rtoqlik uchrashuvlari va yig‘inlariga oid fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar bermoqda. Bubnovning aytishicha, hozirgi sharoitda terma jamoa yig‘inlarini o‘tkazishdan hech qanday amaliy foyda yo‘q.
Uning fikriga ko‘ra, xalqaro musobaqalarga ruxsat berilgach, baribir kamida ikki yil davomida tayyorgarlik ko‘rishga to‘g‘ri keladi. Shu sababli, hozirda amalga oshirilayotgan yig‘inlar vaqt va mablag‘ni behuda sarflash bo‘lib qolmoqda.
Ekspertning ta’kidlashicha, jamoaning reyting masalasi ham ahamiyatsiz, chunki u yuqori pog‘onalarga ko‘tarila olmaydi va baribir kuchsizlar qatorida qoladi. Bubnovning fikricha, hozirgi tarkibda sinab ko‘rilayotgan ba’zi futbolchilar kelajakda musobaqalarda qatnashish imkoniyatiga ega bo‘lmasligi mumkin.
Shuningdek, u Rossiya futbol ittifoqi (RFU) tomonidan yig‘inlarga ortiqcha mablag‘ sarflanayotganini tanqid qildi. Ushbu mablag‘larni bolalar futbolini rivojlantirishga yo‘naltirish maqsadga muvofiqroq bo‘lardi, deydi Bubnov.

Бубнов: Сборы сборной — трата времени и средств
Футбольный эксперт Александр Бубнов высказал своё мнение о последних товарищеских матчах и сборах сборной России. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. По словам Бубнова, в нынешних условиях проведение сборов национальной команды не приносит никакой практической пользы.
По его мнению, после разрешения на международные соревнования всё равно придётся готовиться минимум два года. Поэтому текущие сборы — это пустая трата времени и средств.
Эксперт отмечает, что вопрос рейтинга команды также не имеет значения, так как она не сможет подняться на высокие позиции и останется в числе слабых. По мнению Бубнова, некоторые футболисты, испытываемые в нынешнем составе, возможно, в будущем не смогут участвовать в соревнованиях.
Кроме того, он раскритиковал Российский футбольный союз (РФС) за чрезмерные расходы на сборы. По мнению Бубнова, эти средства было бы целесообразнее направить на развитие детского футбола.