Superligada shov-shuvli transferlar: kim kuchaydi?
O‘zbekiston Superligasida yangi mavsum oldidan jamoalar tarkibini kuchaytirish ishlari yakuniga yetib bormoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Transferlar oynasining yopilishiga oz vaqt qolgan bir paytda, klublar tomonidan e’lon qilingan shov-shuvli kelishuvlar futbol muxlislarini hayratda qoldirmoqda. Quyida ayrim jamoalarning eng e’tiborga molik transfer ishlari haqida ma’lumot beramiz.
"Andijon" klubi o‘z safiga milliy terma jamoaning tajribali futbolchisi Azizbek Turg‘unboyevni qo‘shib oldi. Bu transfer jamoaning yuqori maqsadlarini yaqqol ko‘rsatib turibdi.
Shuningdek, "Andijon" yoshlar rivojlanishiga ham e’tibor qaratib, o‘smirlar o‘rtasida Osiyo chempioni bo‘lgan Sayfiddin Sodiqov bilan shartnoma imzoladi. "Navbahor" esa chempionlik uchun jiddiy kurashga bel bog‘laganini namoyish etmoqda.
Jamoa "Nasaf" va milliy terma jamoaning hujumchisi Husayn Norchayevni tarkibga qo‘shib oldi. Bundan tashqari, braziliyalik hujumchi Aleks Fernandes ham "Navbahor" safida o‘ynashni boshlaydi, bu esa jamoaning hujum chizig‘ini yanada kuchaytiradi.
"Paxtakor" klubi esa Eronning "Persepolis" jamoasiga o‘tgan Igor Sergeevning o‘rnini to‘ldirish uchun polshalik tajribali forvard Pyotr Parjishekni tarkibga qo‘shdi. Pyotr o‘z faoliyati davomida Yevropaning kuchli chempionatlarida to‘p surgan va uning tajribasi Toshkent jamoasiga katta yordam berishi kutilmoqda.
"Dinamo" jamoasi ham transfer bozorida faol harakat qildi. Samarqand klubi Argentinaning "River Pleyt" tarbiyalanuvchisi Salvador Sanchesni safiga qo‘shdi.
Himoyaning turli pozitsiyalarida ishonchli o‘yin ko‘rsata oladigan Sanches jamoaga erkin agent sifatida kelib qo‘shildi. Transfer oynasining so‘nggi daqiqalarida yana qanday yangiliklar bo‘lishini kuzatishda davom etamiz.
Sizningcha, ushbu transferlar ichida eng muvaffaqiyatlisi qaysi? Maqola manbasi: One.uz.