Dibala: Messi va Ronaldu bir-biriga o‘xshash yirtqichlar
"Roma" hujumchisi Paulo Dibala Lionel Messi va Krishtianu Ronaldu bilan bir jamoada o‘ynagan futbolchi sifatida doimiy muhokamalarga sabab bo‘luvchi savolga o‘z fikrini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
U kim kuchliroq ekani borasida aniq tarafni tanlamadi. Bu haqda euro-football.ru xabar berdi.
Dibalaning so‘zlariga ko‘ra, Messi va Ronaldu texnik jihatdan bir-biridan farq qiladi, lekin ularning ruhiy xususiyatlari juda o‘xshash. Ularning ikkalasi ham g‘alabaga intiluvchi, raqobatni sevuvchi va maydonda o‘zini "yirtqich"dek tutuvchi futbolchilar ekanini ta’kidladi.
Ushbu fikrlar La Gazzetta dello Sport nashrida keltirilgan. Shuningdek, Messi faoliyati davomida sakkiz marta "Oltin to‘p"ni qo‘lga kiritgan bo‘lsa, Ronaldu ushbu mukofotni besh marta yutib olgan.

Дибала: Месси и Роналду — похожие хищники
Нападающий "Ромы" Пауло Дибала, игравший в одной команде с Лионелем Месси и Криштиану Роналду, высказался по поводу вопроса, который постоянно вызывает обсуждения. Об этом сообщает Zamin.uz.
Он не стал однозначно выбирать, кто из них сильнее. Об этом сообщает euro-football.ru.
По словам Дибалы, Месси и Роналду технически отличаются друг от друга, но их духовные качества очень похожи. Он подчеркнул, что оба являются футболистами, стремящимися к победе, любящими соперничество и ведущими себя на поле как "хищники".
Эти мысли приведены в издании La Gazzetta dello Sport. Также стоит отметить, что за свою карьеру Месси восемь раз выигрывал "Золотой мяч", а Роналду — пять раз.
В настоящее время Месси играет за американский клуб "Интер Майами", а Роналду выступает за саудовский клуб "Аль-Наср".