Rossiya va Mali o‘yini mart oyida bo‘lib o‘tishi kutilmoqda
Sobiq futbolchi Aleksandr Mostovoy Rossiya va Mali terma jamoalari o‘rtasida mart oyida o‘tkazilishi mumkin bo‘lgan o‘yin haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru sayti xabar bermoqda. Ma’lum bo‘lishicha, Rossiya futbol ittifoqi hali Mali bilan o‘yin haqida rasman ma’lumot bermagan.
Biroq Mali futbol federatsiyasi vakillari tomonlar o‘zaro kelishuvga erishganini ta’kidlashgan. Dastlabki ma’lumotlarga ko‘ra, uchrashuv 27 mart kuni Krasnodar shahrida bo‘lib o‘tishi kutilmoqda.
Aleksandr Mostovoy bu o‘yinni ijobiy baholab, raqiblar saviyasi oshganini qayd etdi. U Nigeriya, Peru va Chili kabi jamoalar qatoriga endi Mali ham qo‘shilganini ta’kidladi.
Mostovoy, shuningdek, o‘yin natijalari bo‘yicha xulosa chiqarishga shoshilmaslik kerakligini aytib, asosiy futbolchilarning yig‘inda ishtirok etishi muhimligini ta’kidladi. U o‘z fikrini «Yaxshi, endi savdo markazlariga qarshi o‘ynamayapmiz», deya hazil bilan ifodalagan.
Bu haqida «Sport-Ekspress» nashri xabar berdi. Rossiya terma jamoasi so‘nggi marta noyabr oyida o‘quv yig‘ini o‘tkazgan edi.
O‘shanda Valeriy Karpin boshchiligidagi jamoa Peru bilan durang (1:1) natija qayd etib, Chilidan 0:2 hisobida mag‘lub bo‘lgandi. Shu bilan birga, xalqaro sanksiyalar sabab Rossiya terma jamoasi rasmiy musobaqalarda ishtirok eta olmayapti.

Матч между Россией и Мали ожидается в марте
Бывший футболист Александр Мостовой высказал своё мнение о возможном матче между сборными России и Мали, который может пройти в марте. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает сайт euro-football.ru. Известно, что Российский футбольный союз пока официально не предоставлял информацию о матче с Мали.
Однако представители Федерации футбола Мали подчеркнули, что стороны достигли взаимного соглашения. По предварительным данным, встреча ожидается 27 марта в городе Краснодар.
Александр Мостовой положительно оценил этот матч, отметив повышение уровня соперников. Он подчеркнул, что теперь к таким командам, как Нигерия, Перу и Чили, присоединилась и Мали.
Мостовой также отметил, что не стоит спешить с выводами по результатам игры, подчеркнув важность участия основных футболистов в сборе. Свое мнение он выразил с юмором: «Хорошо, теперь мы не играем против торговых центров».
Об этом сообщает издание «Спорт-Экспресс». Сборная России в последний раз проводила учебно-тренировочный сбор в ноябре.
Тогда команда под руководством Валерия Карпина сыграла вничью с Перу (1:1) и проиграла Чили со счётом 0:2. При этом из-за международных санкций сборная России не может участвовать в официальных соревнованиях.