Dibala: Messi va Ronaldu o‘xshash, lekin farqli
"Roma" jamoasi hujumchisi Paulo Dibala o‘z faoliyati davomida Lionel Messi va Krishtianu Ronaldu bilan bir jamoada o‘ynagan. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
U futbol olamidagi ko‘p yillardan beri davom etayotgan qaysi biri kuchliroq ekanligi haqidagi bahsga o‘z munosabatini bildirdi. Dibala bu borada aniq tanlov qilishdan o‘zini tiyganini aytgan.
Bu haqida euro-football.ru xabar bermoqda. Dibalaning so‘zlariga ko‘ra, Messi va Ronaldu texnik jihatdan bir-biridan farq qiladi, ammo ularning ruhiy jihatlari juda o‘xshash.
Ularning ikkalasini ham g‘alabaga bo‘lgan kuchli ishtiyoq birlashtiradi. Dibala fikricha, har birining o‘ziga xos kuchli tomonlari mavjud, lekin ikkalasi ham maydonda yuqori talabchanlik va raqobatbardoshlik bilan ajralib turadi.
Ushbu fikrlar La Gazzetta dello Sport nashri orqali e’lon qilingan. Ma’lumotlarga ko‘ra, Lionel Messi o‘z faoliyati davomida sakkiz marta “Oltin to‘p” sovrinini qo‘lga kiritgan bo‘lsa, Krishtianu Ronaldu ushbu mukofotni besh bor qo‘lga kiritgan.
Hozirda Messi “Inter Mayami” jamoasi sharafini himoya qilmoqda, Ronaldu esa “Al-Nasr” safida o‘ynamoqda.

Дибала: Месси и Роналду похожи, но отличаются
Нападающий команды "Рома" Пауло Дибала в своей карьере играл в одной команде с Лионелем Месси и Криштиану Роналду. Об этом сообщает Zamin.uz.
Он высказал своё мнение по поводу многолетних споров в футбольном мире о том, кто из них сильнее. Дибала отметил, что воздерживается от однозначного выбора.
Об этом сообщает euro-football.ru. По словам Дибалы, Месси и Роналду технически отличаются друг от друга, но их психологические качества очень похожи.
Их объединяет сильное стремление к победе. По мнению Дибалы, у каждого есть свои сильные стороны, но оба выделяются на поле высокой требовательностью и конкурентоспособностью.
Эти мысли были опубликованы в издании La Gazzetta dello Sport. Согласно информации, Лионель Месси за свою карьеру восемь раз становился обладателем "Золотого мяча", а Криштиану Роналду — пять раз.