Rossiya va Mali o‘rtasida o‘rtoqlik o‘yini rejalashtirilmoqda
Rossiya futbolining sobiq yulduzi Aleksandr Mostovoy mart oyida Rossiya va Mali terma jamoalari o‘rtasida o‘tkazilishi kutilayotgan o‘rtoqlik uchrashuvi haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar bermoqda. Hozircha Rossiya futbol ittifoqi ushbu o‘yin borasida rasmiy bayonot bermagan.
Shunga qaramay, Mali futbol federatsiyasi vakillari uchrashuv bo‘yicha kelishuv mavjudligini tasdiqlashgan. Mazkur uchrashuv 27 mart kuni Krasnodar shahrida o‘tkazilishi rejalashtirilgan.
Aleksandr Mostovoyning fikricha, Rossiya terma jamoasining raqiblari darajasi sezilarli ravishda oshib bormoqda. U ilgari Nigeriya, Peru va Chili kabi jamoalar bilan o‘yinlar bo‘lganini eslatib, endi Mali kabi kuchli jamoalar ro‘yxatda ekanligini ta’kidladi.
Mostovoy, shuningdek, asosiy xulosalarni faqat tarkib to‘liq shakllangach chiqarish lozimligini qo‘shimcha qildi. U: “Endi savdo markazlari bilan emas, balki kuchliroq jamoalar bilan o‘ynayapmiz”, deya o‘z fikrini bildirib o‘tgan.
Ma’lumotlarga ko‘ra, Rossiya terma jamoasi oxirgi yig‘inini o‘tgan yilning noyabr oyida o‘tkazgan. O‘sha paytda jamoa Peru bilan 1:1 hisobida durang o‘ynagan, Chiliga esa 0:2 hisobida mag‘lub bo‘lgan edi.

Между Россией и Мали планируется товарищеский матч
Бывшая звезда российского футбола Александр Мостовой высказался о товарищеском матче между сборными России и Мали, который ожидается в марте. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. Пока Российский футбольный союз не делал официальных заявлений по поводу этой игры.
Тем не менее, представители Федерации футбола Мали подтвердили наличие соглашения о проведении матча. Встреча запланирована на 27 марта в Краснодаре.
По мнению Александра Мостового, уровень соперников сборной России значительно повышается. Он напомнил, что ранее были игры с такими командами, как Нигерия, Перу и Чили, а теперь в списке появились сильные команды, такие как Мали.
Мостовой также добавил, что основные выводы следует делать только после формирования полного состава. Он отметил: «Теперь мы играем не с торговыми центрами, а с более сильными командами».
По данным, сборная России провела последний сбор в ноябре прошлого года. Тогда команда сыграла вничью с Перу 1:1 и проиграла Чили со счётом 0:2.
В настоящее время Россия не может участвовать в официальных соревнованиях из-за международных санкций.