Di Mariya harakatlari Argentinada tanqidlarga sabab bo‘ldi
Anxel Di Mariya o‘z vataniga, ya’ni Argentinaga qaytganidan so‘ng dastlabki o‘yinlarda o‘zining yuqori darajadagi mahoratini namoyish etib, ijobiy taassurot qoldirgan edi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ammo keyinchalik vaziyat o‘zgardi. Gap natijalarda emas, balki uning maydondagi harakatlariga nisbatan raqib jamoalar va muxlislar orasida kuchaygan norozilikda edi.
Bu haqda euro-football.ru xabar bermoqda. Hozirda Di Mariya Argentina chempionatida "Rosario Sentrall" jamoasi safida o‘ynamoqda.
Ammo futbolchining maydondagi ba’zi harakatlari tanqidlarga sabab bo‘lmoqda. Ayrim tomoshabinlar va futbol mutaxassislari uning tez-tez yiqilib, jarima zarbasi yoki penalti olishga urinayotganini ta’kidlamoqda.
Mahalliy sport forumlarida ham bu masala ko‘p muhokama qilinmoqda. Xususan, Di Mariyaning bunday hatti-harakatlari uning yulduzlik maqomini oqlamasligi va bunday holatlar futbol o‘yinlariga zarar yetkazishi haqida keskin fikrlar bildirilmoqda.
Shu bilan birga, uning o‘yindagi bu kabi epizodlari uchun jiddiy ogohlantirishlar berilmagani ham ayrimlarni norozi qilyapti.

Действия Ди Марии вызвали критику в Аргентине
Анхель Ди Мария после возвращения на родину, в Аргентину, в первых матчах продемонстрировал высокий уровень мастерства и произвел положительное впечатление. Об этом сообщает Zamin.uz.
Однако позже ситуация изменилась. Речь шла не о результатах, а о растущем недовольстве среди соперников и болельщиков по поводу его действий на поле.
Об этом сообщает euro-football.ru. В настоящее время Ди Мария играет в аргентинском чемпионате за команду "Росарио Сентраль".
Однако некоторые действия футболиста на поле вызывают критику. Некоторые зрители и футбольные эксперты отмечают, что он часто падает, пытаясь заработать штрафной или пенальти.
Эта тема активно обсуждается и на местных спортивных форумах. В частности, высказываются резкие мнения о том, что такие поступки Ди Марии не соответствуют его статусу звезды и наносят вред футбольным матчам.
При этом отсутствие серьезных предупреждений за подобные эпизоды в игре также вызывает недовольство у некоторых.