Dibala: Messi va Ronaldu maydondagi haqiqiy yirtqichlar
Paulo Dibala futbol faoliyati davomida dunyoning ikki mashhur futbolchisi — Lionel Messi va Krishtianu Ronaldu bilan bir jamoada to‘p surish baxtiga muyassar bo‘lgan. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Hozirda «Roma» klubi sharafini himoya qilayotgan hujumchi bu ikki futbolchi haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Dibala futbol olamida doimiy bahsga sabab bo‘lib kelayotgan savol — qaysi biri kuchliroq —ga aniq javob bermaslikni ma’qul ko‘rdi.
Ushbu ma’lumotni euro-football.ru sayti xabar qilgan. Dibalaning so‘zlariga ko‘ra, Messi va Ronaldu texnik jihatdan bir-biridan farq qiladi, ammo ular mentalitet borasida juda o‘xshash.
Ularning ikkisida ham g‘alabaga bo‘lgan cheksiz ishtiyoq mavjud. Dibala ularni maydondagi «haqiqiy yirtqich» deb atadi.
Ularning kuchli tomonlari turlicha bo‘lsa-da, ikkalasi ham o‘z mahorati bilan boshqalardan ajralib turadi. Bu fikrlarni La Gazzetta dello Sport nashri keltirgan.
Ma’lumotlarga ko‘ra, Lionel Messi faoliyati davomida 8 marta «Oltin to‘p» sovrinini qo‘lga kiritgan bo‘lsa, Krishtianu Ronaldu bu mukofotga 5 bor sazovor bo‘lgan. Hozir Messi AQShning «Inter Mayami» klubida o‘ynayotgan bo‘lsa, Ronaldu Saudiya Arabistonining «Al-Nasr» jamoasi safida to‘p surmoqda.

Дибала: Месси и Роналду — настоящие хищники на поле
Пауло Дибала за время своей футбольной карьеры имел счастье играть в одной команде с двумя известными футболистами мира — Лионелем Месси и Криштиану Роналду. Об этом сообщает Zamin.uz.
В настоящее время нападающий, защищающий цвета клуба «Рома», высказал своё мнение об этих двух футболистах. Дибала предпочёл не давать точного ответа на вопрос, который всегда вызывает споры в футбольном мире — кто из них сильнее.
Об этом сообщает сайт euro-football.ru. По словам Дибалы, Месси и Роналду технически отличаются друг от друга, но они очень похожи в плане менталитета.
У обоих есть безграничное стремление к победе. Дибала назвал их «настоящими хищниками» на поле.
Хотя их сильные стороны различаются, оба выделяются своим мастерством среди других. Эти мысли приводит издание La Gazzetta dello Sport.
Согласно данным, Лионель Месси за свою карьеру восемь раз становился обладателем «Золотого мяча», а Криштиану Роналду — пять раз. Сейчас Месси играет в клубе «Интер Майами» из США, а Роналду выступает за саудовский клуб «Аль-Наср».