Ronaldu faqat muhim o‘yinlarda maydonga tushadi
Bu haqda euro-football.ru nashri xabar berdi. Ma’lumotlarga ko‘ra, 41 yoshli portugaliyalik futbol yulduzi bosh murabbiy Jorje Jezushdan Osiyo Chempionlar Ligasi hal qiluvchi bosqichlariga qadar o‘yinlarda ishtirokini kamaytirishni so‘ragan.
Ronaldu bu qarorni ortiqcha jismoniy yuklamalardan qochish va asosiy o‘yinlarga maksimal darajada tayyor bo‘lish maqsadida qabul qilgan. Bundan tashqari, u o‘zining sport formasini yuqori darajada saqlab, Jahon chempionatiga yaxshi holatda yetib borishni xohlamoqda.
Joriy mavsumda Ronaldu "Al-Nasr" safida 23 o‘yinda ishtirok etib, 19 ta gol urishga muvaffaq bo‘ldi. Hozirda u Saudiya Arabistoni chempionatining eng yaxshi to‘purarlari ro‘yxatida ikkinchi o‘rinni egallab turibdi.
Birinchi o‘rinda esa Ayven Toni joylashgan. Ronaldu o‘zining tajribasi va mahorati bilan jamoasiga muhim o‘yinlarda yordam berishni davom ettirishni maqsad qilgan.

Роналду выходит на поле только в важных матчах
Нападающий футбольного клуба "Аль-Наср" Криштиану Роналду планирует в текущем сезоне выходить на поле только в самых важных матчах. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает издание euro-football.ru. По данным, 41-летний португальский футбольный звездочёт попросил главного тренера Жорже Жезуша сократить своё участие в матчах до решающих этапов Лиги чемпионов Азии.
Роналду принял это решение, чтобы избежать чрезмерных физических нагрузок и максимально подготовиться к основным играм. Кроме того, он хочет поддерживать свою спортивную форму на высоком уровне и хорошо подойти к Чемпионату мира.
В текущем сезоне Роналду сыграл за "Аль-Наср" в 23 матчах и сумел забить 19 голов. В настоящее время он занимает второе место в списке лучших бомбардиров чемпионата Саудовской Аравии.
На первом месте находится Айвен Тони. Роналду намерен продолжать помогать своей команде в важных матчах своим опытом и мастерством.