Rossiya va Mali o‘rtasida o‘rtoqlik o‘yini kutilmoqda
Rossiya futbolining sobiq yulduzi Aleksandr Mostovoy mart oyida Rossiya va Mali terma jamoalari o‘rtasida bo‘lishi mumkin bo‘lgan o‘rtoqlik uchrashuvi haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar bermoqda. Hozircha Rossiya futbol ittifoqi Mali bilan o‘yin o‘tkazilishini rasman tasdiqlamagan.
Biroq Mali futbol federatsiyasi vakillari bu borada kelishuv mavjudligini ma’lum qilgan. Manbalarga ko‘ra, uchrashuv 27-mart kuni Krasnodar shahrida o‘tkazilishi rejalashtirilgan.
Aleksandr Mostovoy raqiblarning saviyasi oshib borayotganini ijobiy baholab, quyidagilarni ta’kidladi: “Bu yaxshi holat, raqiblar kuchaymoqda. Nigeriya, Peru, Chili va endi Mali bilan o‘ynayapmiz.
Biroq xulosa chiqarishga hali erta. Eng avvalo, asosiy futbolchilarning kimlar kelishini ko‘rish kerak.
Muhimi, endi savdo markazlari jamoalari bilan o‘ynamayapmiz”, — deydi u “Sport-Ekspress” nashriga bergan intervyusida. Eslatib o‘tamiz, Rossiya terma jamoasi oxirgi bor noyabr oyida yig‘in o‘tkazgan edi.
O‘shanda jamoa Valeriy Karpin boshchiligida Peru bilan 1:1 hisobida durang o‘ynab, Chiliga 0:2 hisobida mag‘lub bo‘lgan. Shuni ham alohida ta’kidlash kerakki, xalqaro sanksiyalar tufayli Rossiya terma jamoasi hozircha rasmiy xalqaro musobaqalarda ishtirok etmayapti.

Ожидается товарищеский матч между Россией и Мали
Бывшая звезда российского футбола Александр Мостовой в марте высказался о возможном товарищеском матче между сборными России и Мали. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. Пока Российский футбольный союз официально не подтвердил проведение матча с Мали.
Однако представители Федерации футбола Мали заявили о наличии договорённости по этому поводу. По данным источников, матч планируется провести 27 марта в Краснодаре.
Александр Мостовой положительно оценил рост уровня соперников и отметил: «Это хорошая ситуация, соперники становятся сильнее. Мы играем с Нигерией, Перу, Чили и теперь с Мали.
Однако делать выводы пока рано. Прежде всего, нужно увидеть, кто из основных футболистов приедет.
Важно, что теперь мы не играем с командами из торговых центров», — сказал он в интервью изданию «Спорт-Экспресс». Напомним, что сборная России в последний раз собиралась в ноябре.
Тогда команда под руководством Валерия Карпина сыграла вничью 1:1 с Перу и проиграла Чили со счётом 0:2. Также стоит особо отметить, что из-за международных санкций сборная России пока не участвует в официальных международных соревнованиях.